KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoTidLokaleHoldUndervisere
Allergiske lidelser og astma
onsdag d. 25 marts 202012:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord25Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
onsdag d. 17 juni 202012:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord26Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
tirsdag d. 22 september 202012:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord27Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
onsdag d. 27 januar 202112:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord28Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
onsdag d. 14 april 202112:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord29Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
mandag d. 21 juni 202112:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord30Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
torsdag d. 2 december 202112:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord31Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm
Attester/socialmedicinsk samarbejde
tirsdag d. 24 marts 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Jette Dam-Hansen
mandag d. 18 maj 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord26Jette Dam-Hansen
mandag d. 21 september 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord27Jette Dam-Hansen
tirsdag d. 26 januar 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord28Jette Dam-Hansen
tirsdag d. 13 april 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord29Jette Dam-Hansen
tirsdag d. 22 juni 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord30Jette Dam-Hansen
onsdag d. 1 december 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord31Jette Dam-Hansen
Bevægeapparatet
tirsdag d. 21 april 20209:00-15:00Bygning 1z, Nørrebrogade 44, 8000 Aarhus CNord25Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
mandag d. 25 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
mandag d. 14 september 20209:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyNord27Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
onsdag d. 16 december 20209:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyNord28Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 23 marts 20219:00-15:00Nord29Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
onsdag d. 9 juni 20219:00-15:00Nord30Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 28 september 20219:00-15:00Nord31Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
mandag d. 29 november 20219:00-15:00Nord32Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
onsdag d. 22 april 20209:00-15:00Bygning 1z, Nørrebrogade 44, 8000 Aarhus CNord25Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 26 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 15 september 20209:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyNord27Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask
torsdag d. 17 december 20209:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyNord28Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask
onsdag d. 24 marts 20219:00-15:00Nord29Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
torsdag d. 10 juni 20219:00-15:00Nord30Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
onsdag d. 29 september 20219:00-15:00Nord31Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 30 november 20219:00-15:00Nord32Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
Børn i praksis, herunder neurologi
fredag d. 20 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
onsdag d. 20 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
onsdag d. 30 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
onsdag d. 30 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
onsdag d. 3 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
torsdag d. 27 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
tirsdag d. 31 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
onsdag d. 3 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
Børn og unge psykiatri, det truede barn
onsdag d. 18 marts 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 19 maj 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
torsdag d. 1 oktober 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
torsdag d. 1 oktober 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
mandag d. 15 marts 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
fredag d. 28 maj 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
mandag d. 30 august 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 2 november 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
Den gamle patient, inkl. medicinering
tirsdag d. 3 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 8Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
torsdag d. 11 juni 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
onsdag d. 16 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
tirsdag d. 8 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
fredag d. 22 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
tirsdag d. 9 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
torsdag d. 26 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
mandag d. 8 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
Dermatologi (hudsygdomme)
onsdag d. 25 marts 20208:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Karen Bang, Tomas Holm
onsdag d. 17 juni 20208:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord26Karen Bang, Tomas Holm
tirsdag d. 22 september 20208:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord27Karen Bang, Tomas Holm
onsdag d. 27 januar 20218:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord28Karen Bang, Tomas Holm
onsdag d. 14 april 20218:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord29Karen Bang, Tomas Holm
mandag d. 21 juni 20218:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord30Karen Bang, Tomas Holm
torsdag d. 2 december 20218:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord31Karen Bang, Tomas Holm
Etik
torsdag d. 5 marts 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Peter Rossel
fredag d. 27 marts 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Peter Rossel
torsdag d. 29 oktober 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Peter Rossel
torsdag d. 26 november 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord23Peter Rossel
torsdag d. 14 januar 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Peter Rossel
torsdag d. 11 marts 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Peter Rossel
torsdag d. 23 september 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Peter Rossel
fredag d. 17 december 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Peter Rossel
Etniske grupper
tirsdag d. 9 juni 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord15Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
mandag d. 7 september 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord16Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
onsdag d. 2 december 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord17Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
torsdag d. 28 januar 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord18Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
mandag d. 19 april 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord19Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
onsdag d. 13 oktober 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord20Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
fredag d. 3 december 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord21Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
Forskningstræning
onsdag d. 26 februar 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 20 april 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 21 april 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 22 april 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 7 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 26 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 18 juni 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 24 august 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 25 august 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 26 august 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 29 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 22 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 26 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 27 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 28 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 5 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
fredag d. 20 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 24 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 10 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 13 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 18 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 19 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 20 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 4 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 2 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 3 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 3 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 24 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 26 april 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 27 april 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 28 april 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 5 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 6 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 1 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 23 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 23 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 24 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 25 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 2 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 8 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 28 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 25 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 26 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 27 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 28 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 4 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 23 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 8 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 15 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
Gynækologi i almen praksis
onsdag d. 6 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
torsdag d. 24 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
fredag d. 11 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
torsdag d. 18 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
onsdag d. 2 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
fredag d. 24 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
mandag d. 11 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord23Charlotte Møller, Malene Johansson Bechtold
ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
torsdag d. 12 marts 20209:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord25Jacob Laurberg
onsdag d. 3 juni 20209:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord26Jacob Laurberg
onsdag d. 7 oktober 20209:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord27Jacob Laurberg
torsdag d. 3 december 20209:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord28Jacob Laurberg
torsdag d. 4 marts 20219:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord29Jacob Laurberg
torsdag d. 3 juni 20219:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord30Jacob Laurberg
torsdag d. 7 oktober 20219:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord31Jacob Laurberg
torsdag d. 9 december 20219:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord32Jacob Laurberg
Introduktion og læge identitet
mandag d. 24 februar 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 13 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 9 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 18 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 10 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 19 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 15 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
onsdag d. 10 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe
Kommunikation og funktionelle tilstande
mandag d. 11 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Line Kirkeby, Birgit Egedal Bennedsen
torsdag d. 27 august 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Andreas Schröder, Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig
mandag d. 2 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
mandag d. 1 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Lene Toscano
mandag d. 10 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Lene Toscano
onsdag d. 29 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Lene Toscano
mandag d. 29 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Lene Toscano
Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
tirsdag d. 12 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Line Kirkeby, Birgit Egedal Bennedsen
fredag d. 28 august 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Andreas Schröder, Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig
tirsdag d. 3 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
tirsdag d. 2 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Lene Toscano
tirsdag d. 11 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Lene Toscano
torsdag d. 30 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Lene Toscano
tirsdag d. 30 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Lene Toscano
Kommunikation, opfølgning
onsdag d. 4 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Andreas Schröder, Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Line Kirkeby
mandag d. 8 juni 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Line Kirkeby, Birgit Egedal Bennedsen
onsdag d. 23 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Andreas Schröder, Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig
onsdag d. 9 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Carsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
tirsdag d. 16 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Lene Toscano
tirsdag d. 8 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Lene Toscano
mandag d. 1 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Lene Toscano
Kronikere og multisygdom i almen praksis
mandag d. 2 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 8Jette Kolding, Anders Prior
onsdag d. 10 juni 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Jette Kolding, Anders Prior
tirsdag d. 15 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Jette Kolding, Anders Prior
mandag d. 7 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Jette Kolding, Anders Prior
torsdag d. 21 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Jette Kolding, Anders Prior
mandag d. 12 april 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Jette Kolding, Anders Prior
tirsdag d. 21 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Jette Kolding, Anders Prior
tirsdag d. 9 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Jette Kolding, Anders Prior
Lægelig udvikling
tirsdag d. 5 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Kasper Poulsen
tirsdag d. 1 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Kasper Poulsen
tirsdag d. 17 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Kasper Poulsen
tirsdag d. 9 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Kasper Poulsen
onsdag d. 26 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Kasper Poulsen
tirsdag d. 14 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Kasper Poulsen
torsdag d. 25 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15
Lægevagt
tirsdag d. 9 juni 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Søren Svenningsen
mandag d. 7 september 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Søren Svenningsen
onsdag d. 2 december 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Søren Svenningsen
torsdag d. 28 januar 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Søren Svenningsen
mandag d. 19 april 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Søren Svenningsen
onsdag d. 13 oktober 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Søren Svenningsen
fredag d. 3 december 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Søren Svenningsen
Misbrug
torsdag d. 5 marts 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord20Jens Vilstrup Tomsen
fredag d. 27 marts 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord21Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 29 oktober 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord22Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 26 november 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord23Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 14 januar 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord24Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 11 marts 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 23 september 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord26Jens Vilstrup Tomsen
fredag d. 17 december 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord27Jens Vilstrup Tomsen
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
onsdag d. 18 marts 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord11Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 19 maj 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord12Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
torsdag d. 1 oktober 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord13Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
torsdag d. 1 oktober 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord14Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
mandag d. 15 marts 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord15Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
fredag d. 28 maj 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord16Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
mandag d. 30 august 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord17Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 2 november 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord18Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
onsdag d. 11 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 8Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
fredag d. 19 juni 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
tirsdag d. 6 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
tirsdag d. 12 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
onsdag d. 10 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
mandag d. 7 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
fredag d. 1 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
Palliation og den terminale patient
mandag d. 30 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Anna Weibull, Trine Brogaard
torsdag d. 17 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Anna Weibull, Trine Brogaard
mandag d. 14 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Anna Weibull, Trine Brogaard
mandag d. 14 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Anna Weibull, Trine Brogaard
fredag d. 12 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Anna Weibull, Trine Brogaard
tirsdag d. 4 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Anna Weibull, Trine Brogaard
onsdag d. 22 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Anna Weibull, Trine Brogaard
fredag d. 26 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Anna Weibull, Trine Brogaard
Praksiskøb
fredag d. 3 april 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
tirsdag d. 8 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
fredag d. 18 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
mandag d. 8 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
mandag d. 31 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
tirsdag d. 21 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
mandag d. 6 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
Praksisledelse
mandag d. 4 maj 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Anders Vestergaard Rasmussen
mandag d. 31 august 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Anders Vestergaard Rasmussen
mandag d. 16 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Anders Vestergaard Rasmussen
mandag d. 8 februar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Anders Vestergaard Rasmussen
tirsdag d. 25 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Anders Vestergaard Rasmussen
mandag d. 13 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Anders Vestergaard Rasmussen
onsdag d. 24 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Anders Vestergaard Rasmussen
Psykiatri i almen praksis
mandag d. 9 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord10Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 14 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 30 november 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 1 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 1 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 17 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 4 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 22 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
Rationel medicinering
fredag d. 4 september 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
fredag d. 4 september 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
onsdag d. 4 november 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
fredag d. 15 januar 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
tirsdag d. 20 april 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord23Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
mandag d. 20 september 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
fredag d. 12 november 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
Rejseprofylakse
tirsdag d. 10 marts 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord23Mads R. Buhl
mandag d. 5 oktober 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord24Mads R. Buhl
tirsdag d. 1 december 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Mads R. Buhl
mandag d. 11 januar 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord26Mads R. Buhl
torsdag d. 15 april 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord27Mads R. Buhl
tirsdag d. 12 oktober 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord28Mads R. Buhl
tirsdag d. 7 december 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord29Mads R. Buhl
Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
tirsdag d. 17 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
fredag d. 12 juni 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
torsdag d. 3 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
tirsdag d. 20 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
onsdag d. 17 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
onsdag d. 9 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
tirsdag d. 7 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Jonas Halfdan Ry Hessler
tirsdag d. 14 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
torsdag d. 12 marts 202011:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Anna V. Lunde, Jacob Laurberg
onsdag d. 3 juni 202011:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
onsdag d. 7 oktober 202011:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 3 december 202011:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 4 marts 202111:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 3 juni 202111:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 7 oktober 202111:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 9 december 202111:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
Samfunds- og arbejdsmedicin
tirsdag d. 24 marts 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Morten Vejs Willert, Mette Skovgaard Mohr
mandag d. 18 maj 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Gitte Laue Petersen, Mette Skovgaard Mohr
mandag d. 21 september 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Morten Vejs Willert, Mette Skovgaard Mohr
tirsdag d. 26 januar 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord28
tirsdag d. 13 april 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord29
tirsdag d. 22 juni 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord30
onsdag d. 1 december 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord31
Screening
tirsdag d. 10 marts 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord23Frede Olesen, Berit Andersen
mandag d. 5 oktober 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Frede Olesen, Berit Andersen
tirsdag d. 1 december 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Frede Olesen, Berit Andersen
mandag d. 11 januar 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Frede Olesen, Berit Andersen
torsdag d. 15 april 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Frede Olesen, Berit Andersen
tirsdag d. 12 oktober 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Frede Olesen, Berit Andersen
tirsdag d. 7 december 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Frede Olesen, Berit Andersen
Sexologi
fredag d. 13 marts 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Astrid Højgaard
torsdag d. 4 juni 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Astrid Højgaard
fredag d. 30 oktober 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Astrid Højgaard
fredag d. 4 december 202012:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Astrid Højgaard
fredag d. 5 marts 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Astrid Højgaard
fredag d. 4 juni 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Astrid Højgaard
fredag d. 8 oktober 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Astrid Højgaard
fredag d. 10 december 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Astrid Højgaard
Supervision
mandag d. 16 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
mandag d. 27 april 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
onsdag d. 2 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
mandag d. 19 oktober 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
tirsdag d. 16 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
torsdag d. 10 juni 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
mandag d. 6 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
mandag d. 13 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Mads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen
Svangreomsorg
fredag d. 13 marts 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
torsdag d. 4 juni 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord26Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
fredag d. 30 oktober 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord27Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
fredag d. 4 december 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord28Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
fredag d. 5 marts 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord29Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
fredag d. 4 juni 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord30Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
fredag d. 8 oktober 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord31Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
fredag d. 10 december 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord32Lone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen
Tab, traumer og samspilsproblemer
onsdag d. 1 april 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord 9Mai-Britt Guldin
mandag d. 28 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Mai-Britt Guldin
mandag d. 28 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Mai-Britt Guldin
fredag d. 29 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Mai-Britt Guldin
fredag d. 29 januar 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Mai-Britt Guldin
tirsdag d. 18 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Mai-Britt Guldin
fredag d. 5 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Mai-Britt Guldin
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
tirsdag d. 31 marts 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord11Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
fredag d. 18 september 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord12Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
tirsdag d. 15 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
tirsdag d. 15 december 20209:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord13Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
tirsdag d. 23 marts 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
onsdag d. 12 maj 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
mandag d. 27 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
torsdag d. 16 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
Urinvejslidelser
fredag d. 4 september 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord20Frank Schmidt
fredag d. 4 september 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord19Frank Schmidt
onsdag d. 4 november 20209:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord21Frank Schmidt
fredag d. 15 januar 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord22Frank Schmidt
tirsdag d. 20 april 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord23Frank Schmidt
mandag d. 20 september 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord24Frank Schmidt
fredag d. 12 november 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Frank Schmidt
Øjensygdomme
torsdag d. 27 februar 20208:00-10:45Byg. 1150-016, AUNord25Toke Bek
torsdag d. 25 juni 20208:00-10:45Byg. 1150-016, AUNord26Toke Bek
torsdag d. 10 september 202013:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord27Nanna Andersen Ebbensgaard
torsdag d. 19 november 202013:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord28Nanna Andersen Ebbensgaard
torsdag d. 11 februar 202113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord29Nanna Andersen Ebbensgaard
torsdag d. 20 maj 202113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord30Nanna Andersen Ebbensgaard
torsdag d. 16 september 202113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord31Nanna Andersen Ebbensgaard
torsdag d. 11 november 202113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord32Nanna Andersen Ebbensgaard
Øre-, næse- og halssygdomme
torsdag d. 27 februar 202011:00-16:00Byg. 1150-016, AUNord25Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 25 juni 202011:00-16:00Byg. 1150-016, AUNord26Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 10 september 20208:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord27Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 19 november 20208:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord28Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 11 februar 20218:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord29Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 20 maj 20218:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord30Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 16 september 20218:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord31Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 11 november 20218:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord32Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign