KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoTidLokaleHoldUndervisere
Allergiske lidelser og astma
torsdag d. 2 december 202112:15-16:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord31Runa Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft
onsdag d. 2 februar 202212:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord32Runa Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft
onsdag d. 16 marts 202212:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord33Runa Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft
torsdag d. 1 september 202212:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord34Runa Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft
onsdag d. 2 november 202212:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord35Runa Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft
Attester/socialmedicinsk samarbejde
onsdag d. 1 december 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord31Jette Dam-Hansen
mandag d. 7 februar 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord32Jette Dam-Hansen
tirsdag d. 15 marts 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord33Jette Dam-Hansen
fredag d. 2 september 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord34Jette Dam-Hansen
tirsdag d. 1 november 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord35Jette Dam-Hansen
Bevægeapparatet
tirsdag d. 28 september 20219:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord31Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
mandag d. 22 november 20219:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, Palle Juul-Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NBUFFERTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
mandag d. 29 november 20219:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord32Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
mandag d. 28 marts 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord33Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
torsdag d. 16 juni 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord34Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
torsdag d. 29 september 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord35Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
torsdag d. 8 december 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord36Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
onsdag d. 29 september 20219:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord31Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 23 november 20219:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, Palle Juul-Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NBUFFERTore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 30 november 20219:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord32Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask
tirsdag d. 29 marts 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord33Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
fredag d. 17 juni 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord34Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
fredag d. 30 september 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord35Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
fredag d. 9 december 20229:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NNord36Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask
Børn i praksis, herunder neurologi
tirsdag d. 31 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
tirsdag d. 5 oktober 20219:00-15:00Ole Worms Allé 2, Bygning 1150, 8000 Aarhus C. - flyttet fra 3. februar 2021Nord15Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
onsdag d. 3 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
mandag d. 28 februar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
mandag d. 9 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
tirsdag d. 11 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
mandag d. 5 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre
Børn og unge psykiatri, det truede barn
mandag d. 30 august 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 2 november 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 1 marts 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 10 maj 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
onsdag d. 12 oktober 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 6 december 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Hanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov
Den gamle patient, inkl. medicinering
torsdag d. 26 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
tirsdag d. 14 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
fredag d. 28 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
torsdag d. 7 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
onsdag d. 15 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
torsdag d. 6 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Anne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen
Dermatologi (hudsygdomme)
torsdag d. 2 december 20218:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord31Karen Bang, Dorte Lei Kaltoft
onsdag d. 2 februar 20228:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord32Karen Bang, Dorte Lei Kaltoft
onsdag d. 16 marts 20228:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord33Karen Bang, Dorte Lei Kaltoft
torsdag d. 1 september 20228:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord34Karen Bang, Dorte Lei Kaltoft
onsdag d. 2 november 20228:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord35Karen Bang, Dorte Lei Kaltoft
Etik
mandag d. 8 november 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenNord26Jacob Birkler
fredag d. 17 december 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord27Jacob Birkler
torsdag d. 20 januar 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Jacob Birkler
torsdag d. 17 marts 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Jacob Birkler
mandag d. 10 oktober 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Jacob Birkler
tirsdag d. 13 december 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Jacob Birkler
Etniske grupper
onsdag d. 13 oktober 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord20Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
fredag d. 3 december 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord21Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
tirsdag d. 1 februar 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord22Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
tirsdag d. 5 april 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord23Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
mandag d. 12 september 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord24Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
mandag d. 21 november 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord25Birthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen
Forskningstræning
mandag d. 23 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 24 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 25 august 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 2 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 8 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 28 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 25 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 26 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 27 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 28 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 4 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 23 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 8 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 15 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 19 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 24 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 25 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 26 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 3 februar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 8 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 30 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 25 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 26 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 27 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 4 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 5 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 31 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 22 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 29 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 30 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 31 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 7 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 8 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 4 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
mandag d. 24 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 25 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 26 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
torsdag d. 3 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 9 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
tirsdag d. 29 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 7 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
onsdag d. 14 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFT
Gynækologi i almen praksis
mandag d. 11 oktober 20219:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord23Charlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt
tirsdag d. 14 december 20219:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord22Charlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt
fredag d. 14 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Charlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt
fredag d. 25 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Charlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt
mandag d. 19 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Charlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt
mandag d. 28 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Charlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt
ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
torsdag d. 7 oktober 20219:00-11:00Richard Mortensens Stuen, Fredrik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus C.Nord31Jacob Laurberg
torsdag d. 9 december 20219:00-11:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord32Jacob Laurberg
torsdag d. 3 marts 20229:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord33Jacob Laurberg
torsdag d. 2 juni 20229:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord34Jacob Laurberg
torsdag d. 15 september 20229:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord35Jacob Laurberg
torsdag d. 1 december 20229:00-11:00Byg. 1150-016, AUNord36Jacob Laurberg
Introduktion og læge identitet
onsdag d. 15 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Frede Olesen, Anders Brøndt
onsdag d. 10 november 20219:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord32Frede Olesen, Anders Brøndt
onsdag d. 9 februar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord33Frede Olesen, Anders Brøndt
onsdag d. 11 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord34Frede Olesen, Anders Brøndt
onsdag d. 17 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord35Marianne Thastum Vedsted, Frede Olesen
mandag d. 7 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord36Marianne Thastum Vedsted, Frede Olesen
Kommunikation og funktionelle tilstande
onsdag d. 29 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
mandag d. 29 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Carsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
mandag d. 17 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Lene Toscano
mandag d. 28 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Lene Toscano
mandag d. 26 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Lene Toscano
torsdag d. 8 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Lene Toscano
Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
torsdag d. 30 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
tirsdag d. 30 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Carsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
tirsdag d. 18 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Lene Toscano
tirsdag d. 29 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Lene Toscano
tirsdag d. 27 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Lene Toscano
fredag d. 9 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Lene Toscano
Kommunikation, opfølgning
mandag d. 1 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
onsdag d. 12 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Carsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen
mandag d. 7 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Lene Toscano
tirsdag d. 17 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Lene Toscano
torsdag d. 10 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Lene Toscano
Kronikere og multisygdom i almen praksis
tirsdag d. 9 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Jette Kolding, Anders Prior
torsdag d. 27 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Jette Kolding, Anders Prior
onsdag d. 6 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Jette Kolding, Anders Prior
tirsdag d. 14 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Jette Kolding, Anders Prior
onsdag d. 5 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Jette Kolding, Anders Prior
Lægelig udvikling
fredag d. 3 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Kasper Poulsen
torsdag d. 25 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Kasper Poulsen
fredag d. 11 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Kasper Poulsen
onsdag d. 8 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Kasper Poulsen
tirsdag d. 16 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Kasper Poulsen
fredag d. 28 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Kasper Poulsen
Lægevagt
onsdag d. 13 oktober 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord20Søren Svenningsen
fredag d. 3 december 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Søren Svenningsen
tirsdag d. 1 februar 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Søren Svenningsen
tirsdag d. 5 april 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord23Søren Svenningsen
mandag d. 12 september 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Søren Svenningsen
mandag d. 21 november 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord25Søren Svenningsen
Misbrug
mandag d. 8 november 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenNord26Jens Vilstrup Tomsen
fredag d. 17 december 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord27Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 20 januar 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord28Jens Vilstrup Tomsen
torsdag d. 17 marts 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord29Jens Vilstrup Tomsen
mandag d. 10 oktober 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord30Jens Vilstrup Tomsen
tirsdag d. 13 december 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord31Jens Vilstrup Tomsen
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
mandag d. 30 august 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord17Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 2 november 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord18Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 1 marts 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord19Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 10 maj 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord20Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
onsdag d. 12 oktober 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord21Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
tirsdag d. 6 december 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord22Peter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov
Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
torsdag d. 7 oktober 20219:00-15:00Ole Worms Allé 2, Bygning 1150, 8000 Aarhus CNord14Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
mandag d. 10 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
mandag d. 4 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
mandag d. 13 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
tirsdag d. 13 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Jette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan
Palliation og den terminale patient
onsdag d. 22 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Anna Weibull, Trine Brogaard
fredag d. 26 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Anna Weibull, Trine Brogaard
onsdag d. 23 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Anna Weibull, Trine Brogaard
fredag d. 8 april 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Anna Weibull, Trine Brogaard
tirsdag d. 23 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Anna Weibull, Trine Brogaard
fredag d. 11 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Anna Weibull, Trine Brogaard
Praksiskøb
tirsdag d. 21 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
mandag d. 6 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
fredag d. 18 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
onsdag d. 1 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
tirsdag d. 6 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
fredag d. 16 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Bruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt
Praksisledelse
mandag d. 13 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord14Anders Vestergaard Rasmussen
onsdag d. 24 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord15Anders Vestergaard Rasmussen
torsdag d. 10 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Anders Vestergaard Rasmussen
tirsdag d. 7 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Anders Vestergaard Rasmussen
mandag d. 15 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Anders Vestergaard Rasmussen
torsdag d. 27 oktober 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Anders Vestergaard Rasmussen
Psykiatri i almen praksis
mandag d. 4 oktober 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 22 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 31 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 16 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 22 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
mandag d. 12 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Charlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle
Rationel medicinering
mandag d. 20 september 202112:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord24Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
fredag d. 12 november 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenNord25Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
tirsdag d. 11 januar 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
onsdag d. 9 marts 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord27Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
onsdag d. 14 september 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord28Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
onsdag d. 30 november 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord29Peter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen
Rejseprofylakse
tirsdag d. 12 oktober 20219:00-11:45PH Stuen, Studenterhusfonden, Frederik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus CNord28Sanne Jespersen
tirsdag d. 7 december 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord29Carsten Schade Larsen
torsdag d. 13 januar 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord30
mandag d. 14 marts 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord31
torsdag d. 22 september 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord32
tirsdag d. 22 november 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord33
Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
tirsdag d. 7 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler
tirsdag d. 14 december 20219:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Richard MortensensstuenNord31Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler
tirsdag d. 22 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler
tirsdag d. 3 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord33Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler
onsdag d. 21 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord34Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler
onsdag d. 23 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord35Bo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
torsdag d. 7 oktober 202111:00-15:00Richard Mortensens Stuen, Fredrik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus C.Nord31Anna V. Lunde, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 9 december 202111:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord32Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 3 marts 202211:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord33Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 2 juni 202211:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord34Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 15 september 202211:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord35Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
torsdag d. 1 december 202211:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord36Anna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen
Samfunds- og arbejdsmedicin
onsdag d. 1 december 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord31Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen
mandag d. 7 februar 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Morten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen
tirsdag d. 15 marts 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord33Morten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen
fredag d. 2 september 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord34Morten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen
tirsdag d. 1 november 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord35Morten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen
Screening
tirsdag d. 12 oktober 202112:15-15:00PH Stuen, Studenterhusfonden, Fredrik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus CNord28Frede Olesen, Berit Andersen
tirsdag d. 7 december 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord29Frede Olesen, Berit Andersen
torsdag d. 13 januar 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Frede Olesen, Berit Andersen
mandag d. 14 marts 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Frede Olesen, Berit Andersen
torsdag d. 22 september 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Frede Olesen, Berit Andersen
tirsdag d. 22 november 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord33
Sexologi
fredag d. 8 oktober 202112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord31Astrid Højgaard
fredag d. 10 december 202112:15-15:00PH Stuen, Studenterhusfonden, Fredrik Nielsens Vej 2, Bygning 1422, 8000 Aarhus CNord32Astrid Højgaard
fredag d. 4 marts 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord33Astrid Højgaard
fredag d. 3 juni 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord34Astrid Højgaard
fredag d. 16 september 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord35Astrid Højgaard
fredag d. 2 december 202212:15-15:00Byg. 1150-016, AUNord36Astrid Højgaard
Supervision
mandag d. 6 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord30Kasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager
mandag d. 13 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord31Kasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager
mandag d. 21 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord32Kasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager
mandag d. 2 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord33Kasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager
tirsdag d. 20 september 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord34Kasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager
torsdag d. 24 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord35Kasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager
Svangreomsorg
fredag d. 8 oktober 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenNord31Lone Storgaard, Inge Isaksen
fredag d. 10 december 20219:00-11:45PH Stuen, Studenterhusfonden, Fredrik Nielsens Vej 2, Bygning 1422, 8000 Aarhus CNord32Lone Storgaard, Inge Isaksen
fredag d. 4 marts 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord33Lone Storgaard, Inge Isaksen
fredag d. 3 juni 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord34Lone Storgaard, Inge Isaksen
fredag d. 16 september 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord35Lone Storgaard, Inge Isaksen
fredag d. 2 december 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord36Lone Storgaard, Inge Isaksen
Tab, traumer og samspilsproblemer
fredag d. 5 november 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord16Mai-Britt Guldin
fredag d. 4 februar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Mai-Britt Guldin
fredag d. 6 maj 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Mai-Britt Guldin
torsdag d. 25 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Mai-Britt Guldin
torsdag d. 15 december 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Mai-Britt Guldin
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
mandag d. 27 september 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord17Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
torsdag d. 16 december 20219:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord18Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
torsdag d. 24 marts 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord19Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
fredag d. 10 juni 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord20Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
onsdag d. 24 august 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord21Peter Hjertholm, Peter Hjertholm
torsdag d. 10 november 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord22Rikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm
Urinvejslidelser
mandag d. 20 september 20219:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord24Frank Schmidt
fredag d. 12 november 20219:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenNord25Frank Schmidt
tirsdag d. 11 januar 20229:00-15:00Byg. 1150-016, AUNord26Frank Schmidt
onsdag d. 9 marts 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord27Frank Schmidt
onsdag d. 14 september 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord28Frank Schmidt
onsdag d. 30 november 20229:00-11:45Byg. 1150-016, AUNord29Frank Schmidt
Øjensygdomme
torsdag d. 16 september 202113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord31Nanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm
torsdag d. 11 november 202113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord32Nanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm
torsdag d. 10 februar 202213:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord33Nanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm
torsdag d. 12 maj 202213:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord34Nanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm
torsdag d. 18 august 202213:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord35Nanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm
tirsdag d. 8 november 202213:15-16:00Byg. 1150-016, AUNord36Nanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm
Øre-, næse- og halssygdomme
torsdag d. 16 september 20218:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord31Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 11 november 20218:00-12:45Byg. 1150-016, AUNord32Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 10 februar 20228:00-13:00Byg. 1150-016, AUNord33Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 12 maj 20228:00-13:00Byg. 1150-016, AUNord34Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
torsdag d. 18 august 20228:00-13:00Byg. 1150-016, AUNord35Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
tirsdag d. 8 november 20228:00-13:00Byg. 1150-016, AUNord36Jonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign