KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoTidLokaleHoldUndervisere
Allergiske lidelser
tirsdag d. 11 april 20238:30-11:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 6 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST38
Allergiske lidelser og astma
tirsdag d. 5 april 20228:30-11:3033-0-13ØST33Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm
tirsdag d. 14 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST34Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm
tirsdag d. 4 oktober 20228:30-11:3033-0-23ØST35Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm
tirsdag d. 6 december 20228:30-11:3033-0-13ØST36Nicolai Aarup Obling, Niels Christoffer Wibholm
Allergiske lidelser og Astma
tirsdag d. 10 januar 20238:30-11:3033-0-13ØST36X
Allergiske lidelser og astma
tirsdag d. 15 august 20238:30-11:3033-0-23ØST38X
Alternativ medicin
fredag d. 8 april 202212:30-15:3033-0-13ØST19Jerk W. Langer
fredag d. 17 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST20Jerk W. Langer
fredag d. 25 november 202212:30-15:3033-0-13ØST21Jerk W. Langer
fredag d. 6 januar 202312:30-15:3033-0-13ØST22
fredag d. 14 april 202312:30-15:3033-0-13ØST23
fredag d. 9 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST24
Attester/socialmedicinsk samarbejde
onsdag d. 6 april 20228:30-11:3033-0-13ØST33Line Johansen Fahmy
onsdag d. 15 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST34Line Johansen Fahmy
onsdag d. 5 oktober 20228:30-11:3033-0-13ØST35Line Johansen Fahmy
onsdag d. 7 december 20228:30-11:3033-0-13ØST36Line Johansen Fahmy
onsdag d. 11 januar 20238:30-11:3033-0-13ØST36X
onsdag d. 12 april 20238:30-11:3033-0-13ØST37
onsdag d. 7 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST38
onsdag d. 16 august 20238:30-11:3033-0-23ØST38X
Bevægeapparatet
torsdag d. 10 februar 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST32XCharlotte Høgsted Voglhofer, Morten Rossen-Jørgensen
torsdag d. 19 maj 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST33Charlotte Høgsted Voglhofer, Morten Rossen-Jørgensen
onsdag d. 31 august 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST34Charlotte Høgsted Voglhofer, Morten Rossen-Jørgensen
mandag d. 28 november 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST35Charlotte Høgsted Voglhofer, Morten Rossen-Jørgensen
torsdag d. 12 januar 20238:30-15:3033-0-23 & 33-0-13ØST36
torsdag d. 9 februar 20238:30-15:3033-0-23 & 33-0-13ØST36X
onsdag d. 3 maj 20238:30-15:3033-0-23 & 33-0-13ØST37
mandag d. 28 august 20238:30-15:3033-0-23 & 33-0-13ØST38
onsdag d. 30 august 20238:30-15:3033-0-23 & 33-0-13ØST38X
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
fredag d. 11 februar 202212:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST32XCharlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
onsdag d. 18 maj 202212:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST33Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
tirsdag d. 30 august 202212:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST34Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
tirsdag d. 29 november 202212:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST35Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
fredag d. 13 januar 202312:30-15:3033-0-13ØST36
fredag d. 10 februar 202312:30-15:3033-0-13ØST36X
torsdag d. 4 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 29 august 202312:30-15:3033-0-13ØST38
torsdag d. 31 august 202312:30-15:3033-0-13ØST38X
Børn i praksis, herunder neurologi
fredag d. 4 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST19Bjørn Perrild
fredag d. 6 maj 20228:30-15:3033-0-13ØST20Bjørn Perrild
fredag d. 28 oktober 20228:30-15:3033-0-13ØST21Bjørn Perrild
fredag d. 9 december 20228:30-15:3033-0-13ØST22Bjørn Perrild
fredag d. 10 marts 20238:30-15:3033-0-13ØST23
fredag d. 26 maj 20238:30-15:3033-0-23ØST24
Børn og unge psykiatri, det truede barn
tirsdag d. 15 marts 202212:30-15:3033-0-23ØST19Anette Graungaard
tirsdag d. 31 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST20Anette Graungaard
torsdag d. 10 november 202212:30-15:3033-0-13ØST21Anette Graungaard
tirsdag d. 13 december 202212:30-15:3033-0-13ØST22Anette Graungaard
tirsdag d. 14 marts 202312:30-15:3033-0-13ØST23
onsdag d. 31 maj 202312:30-15:3033-0-23ØST24
Den gamle patient, inkl. medicinering
torsdag d. 7 april 20228:30-15:3033-0-13ØST19Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff
torsdag d. 16 juni 20228:30-15:3033-0-13ØST20Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff
torsdag d. 24 november 20228:30-15:3033-0-13ØST21Anne Katrine Holm, Frans Boch Waldorff
torsdag d. 5 januar 20238:30-15:3033-0-13ØST22
torsdag d. 13 april 20238:30-15:3033-0-13ØST23
torsdag d. 8 juni 20238:30-15:3033-0-13ØST24
Den motiverende samtale
tirsdag d. 25 januar 20228:30-11:30ZOOMKURSUSØST32XAnders Beich
tirsdag d. 19 april 20228:30-11:3033-0-13ØST33Anders Beich
tirsdag d. 17 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST34Anders Beich
tirsdag d. 25 oktober 20228:30-11:3033-0-13ØST35Anders Beich
torsdag d. 5 januar 20238:30-11:3033-0-23ØST36
tirsdag d. 24 januar 20238:30-11:3033-0-13ØST36X
mandag d. 24 april 20238:30-11:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 20 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST38
torsdag d. 24 august 20238:30-11:3033-0-13ØST38X
Diagnose og overdiagnosticering
fredag d. 6 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST29Niels Saxtrup, René Frederiksen
fredag d. 10 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST30Niels Saxtrup, René Frederiksen
fredag d. 17 juni 202212:30-15:3033-0-23ØST30XNiels Saxtrup, René Frederiksen
fredag d. 25 november 202212:30-15:3033-0-23ØST31Niels Saxtrup, René Frederiksen
fredag d. 9 december 202212:30-15:3033-0-23ØST32XNiels Saxtrup, René Frederiksen
fredag d. 16 december 202212:30-15:3033-0-13ØST32Niels Saxtrup, René Frederiksen
fredag d. 26 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST33
fredag d. 9 juni 202312:30-15:3033-0-23ØST34
Etik
onsdag d. 4 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST28Niels Saxtrup
onsdag d. 1 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST27Niels Saxtrup
onsdag d. 15 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST28XNiels Saxtrup
onsdag d. 2 november 202212:30-15:3033-0-13ØST29Niels Saxtrup
onsdag d. 9 november 202212:30-15:3033-0-13ØST30Niels Saxtrup
onsdag d. 30 november 202212:30-15:3033-0-13ØST30XNiels Saxtrup
onsdag d. 17 maj 202312:30-15:3033-0-23ØST31
onsdag d. 14 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST32
onsdag d. 21 juni 202312:30-15:3033-0-23ØST32X
onsdag d. 8 november 202312:30-15:3033-0-13ØST33
onsdag d. 29 november 202312:30-15:3033-0-13ØST34
Etniske grupper
fredag d. 6 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST29Nadja Elgin
fredag d. 10 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST30Nadja Elgin
fredag d. 17 juni 20228:30-11:3033-0-23ØST30XNadja Elgin
fredag d. 25 november 20228:30-11:3033-0-23ØST31Nadja Elgin
fredag d. 9 december 20228:30-11:3033-0-23ØST32XNadja Elgin
fredag d. 16 december 20228:30-11:3033-0-13ØST32Nadja Elgin
fredag d. 26 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST33
fredag d. 9 juni 20238:30-11:3033-0-23ØST34
Gynækologi i almen praksis, mamma
mandag d. 14 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST19Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen
mandag d. 30 maj 20228:30-15:3033-0-13ØST20Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen
mandag d. 31 oktober 20228:30-15:3033-0-13ØST21Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen
mandag d. 12 december 20228:30-15:3033-0-13ØST22Karin Bille Hansen, Anette Tønnes Pedersen
mandag d. 13 marts 20238:30-15:3033-0-13ØST23
tirsdag d. 30 maj 20238:30-15:3033-0-23ØST24
Hudsygdomme
tirsdag d. 5 april 202212:30-15:3033-0-13ØST33Anne Danielsen, John Rosenberg
tirsdag d. 14 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST34Anne Danielsen, John Rosenberg
tirsdag d. 4 oktober 202212:30-15:3033-0-23ØST35Anne Danielsen, John Rosenberg
tirsdag d. 6 december 202212:30-15:3033-0-13ØST36Anne Danielsen, John Rosenberg
tirsdag d. 10 januar 202312:30-15:3033-0-13ØST36X
tirsdag d. 11 april 202312:30-15:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 6 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST38
tirsdag d. 15 august 202312:30-15:3033-0-23ØST38X
ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
onsdag d. 23 marts 202212:30-15:3033-0-13ØST33Thomas Hannibal
onsdag d. 25 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST34Thomas Hannibal
onsdag d. 21 september 202212:30-15:3033-0-23ØST35Thomas Hannibal
onsdag d. 23 november 202212:30-15:3033-0-13ØST36Thomas Hannibal
onsdag d. 7 december 202212:30-15:3033-0-23ØST36XThomas Hannibal
onsdag d. 22 marts 202312:30-15:3033-0-13ØST37
onsdag d. 24 maj 202312:30-15:3033-0-23ØST38
onsdag d. 7 juni 202312:30-15:3033-0-23ØST38X
onsdag d. 20 september 202312:30-15:3033-0-13ØST39
Introduktion - lægerollen
tirsdag d. 8 marts 20228:30-11:3033-0-23ØST33Martin Ryt-Hansen
tirsdag d. 10 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST34Martin Ryt-Hansen
tirsdag d. 6 september 20228:30-11:3033-0-23ØST35Martin Ryt-Hansen
tirsdag d. 8 november 20228:30-11:3033-0-23ØST36Martin Ryt-Hansen
tirsdag d. 22 november 20228:30-11:3033-0-23ØST36XMartin Ryt-Hansen
tirsdag d. 7 marts 20238:30-11:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 16 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST38
tirsdag d. 30 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST38X
tirsdag d. 5 september 20238:30-11:3033-0-13ØST39
Kommunikation med patienter med funktionelle lidelser
onsdag d. 23 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST18Morten Jakobsen, Marianne Rosendal
mandag d. 16 maj 20228:30-15:3033-0-13ØST19Morten Jakobsen, Marianne Rosendal
torsdag d. 11 august 20228:30-15:3033-0-13ØST20Morten Jakobsen, Marianne Rosendal
torsdag d. 15 december 20228:30-15:3033-0-13ØST21Morten Jakobsen, Marianne Rosendal
torsdag d. 19 januar 20238:30-15:3033-0-13ØST22
onsdag d. 26 april 20238:30-15:3033-0-13ØST23
torsdag d. 17 august 20238:30-15:3033-0-13ØST24
Kronikerindsatsen i praksis
tirsdag d. 8 februar 20228:30-15:3033-0-13ØST17Solvej Skriver Hansen, Anne Møller
tirsdag d. 1 marts 20228:30-15:3033-0-23ØST18Solvej Skriver Hansen, Anne Møller
tirsdag d. 31 maj 20228:30-15:3033-0-23ØST19Solvej Skriver Hansen, Anne Møller
tirsdag d. 20 september 20228:30-15:3033-0-13ØST20Solvej Skriver Hansen, Anne Møller
tirsdag d. 7 februar 20238:30-15:3033-0-13ØST21
tirsdag d. 28 februar 20238:30-15:3033-0-23ØST22
tirsdag d. 23 maj 20238:30-15:3033-0-13ØST23
Lægelig udvikling
tirsdag d. 15 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST17Søren Brynald
tirsdag d. 22 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST18Søren Brynald
tirsdag d. 23 august 20228:30-15:3033-0-13ØST19Søren Brynald
tirsdag d. 4 oktober 20228:30-15:3033-0-13ØST20Søren Brynald
tirsdag d. 28 februar 20238:30-15:3033-0-13ØST21
tirsdag d. 21 marts 20238:30-15:3033-0-23ØST22
fredag d. 11 august 20238:30-15:3033-0-13ØST23
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
tirsdag d. 8 marts 202212:30-15:3033-0-23ØST33Bo Gerdes, Peter Hartmann
tirsdag d. 10 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST34Bo Gerdes, Peter Hartmann
tirsdag d. 6 september 202212:30-15:3033-0-23ØST35Bo Gerdes, Peter Hartmann
tirsdag d. 8 november 202212:30-15:3033-0-23ØST36Bo Gerdes, Peter Hartmann
tirsdag d. 22 november 202212:30-15:3033-0-23ØST36XBo Gerdes, Peter Hartmann
tirsdag d. 7 marts 202312:30-15:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 16 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST38
tirsdag d. 30 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST38X
tirsdag d. 5 september 202312:30-15:3033-0-13ØST39
Lægevagt
tirsdag d. 22 marts 20228:30-11:3033-0-23ØST33Thomas Hannibal
tirsdag d. 24 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST34Thomas Hannibal
tirsdag d. 20 september 20228:30-11:3033-0-23ØST35Thomas Hannibal
tirsdag d. 22 november 20228:30-11:3033-0-13ØST36Thomas Hannibal
tirsdag d. 6 december 20228:30-11:3033-0-23ØST36XThomas Hannibal
tirsdag d. 21 marts 20238:30-11:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 23 maj 20238:30-11:3033-0-23ØST38
tirsdag d. 6 juni 20238:30-11:3033-0-23ØST38X
tirsdag d. 19 september 20238:30-11:3033-0-13ØST39
Misbrug og personligheds forstyrrelser
fredag d. 21 januar 20228:30-15:30ZOOMKURSUSØST18Anders Beich, Per Nielsen
torsdag d. 27 januar 20228:30-15:30ZOOMKURSUSØST17Anders Beich, Per Nielsen
fredag d. 29 april 20228:30-15:3033-0-13ØST19Anders Beich, Per Nielsen
fredag d. 12 august 20228:30-15:3033-0-13ØST20Anders Beich, Per Nielsen
fredag d. 16 december 20228:30-15:3033-0-13ØST21Anders Beich, Per Nielsen
fredag d. 20 januar 20238:30-15:3033-0-13ØST22
torsdag d. 27 april 20238:30-15:3033-0-13ØST23
fredag d. 18 august 20238:30-15:3033-0-13ØST24
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
onsdag d. 4 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST28Andreas Frank Jørgensen
onsdag d. 1 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST27Andreas Frank Jørgensen
onsdag d. 15 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST28XAndreas Frank Jørgensen
onsdag d. 2 november 20228:30-11:3033-0-13ØST29Andreas Frank Jørgensen
onsdag d. 9 november 20228:30-11:3033-0-13ØST30Andreas Frank Jørgensen
onsdag d. 30 november 20228:30-11:3033-0-13ØST30XAndreas Frank Jørgensen
onsdag d. 17 maj 20238:30-11:3033-0-23ØST31
onsdag d. 14 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST32
onsdag d. 21 juni 20238:30-11:3033-0-23ØST32X
onsdag d. 8 november 20238:30-11:3033-0-13ØST33
onsdag d. 29 november 20238:30-11:3033-0-13ØST34
Palliation og den terminale patient
onsdag d. 9 februar 20228:30-15:3033-0-13ØST17Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen
torsdag d. 3 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST18Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen
onsdag d. 1 juni 20228:30-15:3033-0-23ØST19Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen
onsdag d. 21 september 20228:30-15:3033-0-13ØST20Thomas Gorlén, Marianne Franson Andersen
onsdag d. 8 februar 20238:30-15:3033-0-13ØST21
onsdag d. 1 marts 20238:30-15:3033-0-13ØST22
onsdag d. 24 maj 20238:30-15:3033-0-13ØST23
Praksiskøb
mandag d. 7 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST17Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker
mandag d. 9 maj 20228:30-15:3033-0-13ØST18Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker
mandag d. 5 september 20228:30-15:3033-0-13ØST19Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker
mandag d. 7 november 20228:30-15:3033-0-13ØST20Finn Altschuler, Peter Jakobsen, Marie Villum Marker
mandag d. 6 marts 20238:30-15:3033-0-13ØST21
mandag d. 15 maj 20238:30-15:3033-0-23ØST22
mandag d. 4 september 20238:30-15:3033-0-13ØST23
Praksisledelse og overenskomst
mandag d. 28 februar 20228:30-15:3033-0-13ØST17Morten Jakobsen, Lene Vesth
mandag d. 21 marts 20228:30-15:3033-0-13ØST18Morten Jakobsen, Lene Vesth
mandag d. 22 august 20228:30-15:3033-0-13ØST19Morten Jakobsen, Lene Vesth
mandag d. 3 oktober 20228:30-15:3033-0-13ØST20Morten Jakobsen, Lene Vesth
mandag d. 27 februar 20238:30-15:3033-0-13ØST21
mandag d. 20 marts 20238:30-15:3033-0-23ØST22
torsdag d. 10 august 20238:30-15:3033-0-13ØST23
Psykiatri
onsdag d. 19 januar 20228:30-15:30ZOOMKURSUSØST18Bo Gerdes, Per Jensen
onsdag d. 27 april 20228:30-15:3033-0-13ØST19Bo Gerdes, Per Jensen
onsdag d. 10 august 20228:30-15:3033-0-13ØST20Bo Gerdes, Per Jensen
onsdag d. 14 december 20228:30-15:3033-0-13ØST21Bo Gerdes, Per Jensen
onsdag d. 16 august 20238:30-15:3033-0-13ØST24
Psykiatri i almen praksis
onsdag d. 18 januar 20238:30-15:3033-0-13ØST22
fredag d. 21 april 20238:30-15:3033-0-13ØST23
Rationel medicinering
mandag d. 9 maj 20228:30-11:3033-0-23ØST25Nikolaj Askjær
mandag d. 16 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST26Nikolaj Askjær
mandag d. 20 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST26XNikolaj Askjær
mandag d. 21 november 20228:30-11:3033-0-13ØST27Nikolaj Askjær
mandag d. 5 december 20228:30-11:3033-0-13ØST28Nikolaj Askjær
mandag d. 19 december 20228:30-11:3033-0-13ØST28XNikolaj Askjær
mandag d. 15 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST29
mandag d. 22 maj 20238:30-11:3033-0-23ØST30
mandag d. 5 juni 20238:30-11:3033-0-23ØST30X
Rejseprofylakse
mandag d. 30 maj 20228:30-11:3033-0-23ØST31Erik Hein
mandag d. 13 juni 20228:30-11:3033-0-23ØST32Erik Hein
mandag d. 20 juni 20228:30-11:3033-0-23ØST32XErik Hein
mandag d. 21 november 20228:30-11:3033-0-23ØST33Erik Hein
mandag d. 5 december 20228:30-11:3033-0-23ØST34Erik Hein
mandag d. 22 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST35
mandag d. 5 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST36
mandag d. 12 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST36X
Rheumatologiske lidelser
fredag d. 11 februar 20228:30-11:3033-0-13 & 33-0-23ØST32XCharlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
onsdag d. 18 maj 20228:30-11:3033-0-13 & 33-0-23ØST33Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
tirsdag d. 30 august 20228:30-11:3033-0-13 & 33-0-23ØST34Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
tirsdag d. 29 november 20228:30-11:3033-0-13 & 33-0-23ØST35Charlotte Høgsted Voglhofer, Signe Jensen, Morten Rossen-Jørgensen
fredag d. 13 januar 20238:30-11:3033-0-13ØST36
fredag d. 10 februar 20238:30-11:3033-0-13ØST36X
torsdag d. 4 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 29 august 20238:30-11:3033-0-13ØST38
torsdag d. 31 august 20238:30-11:3033-0-13ØST38X
Risikovurdering og profylakse
tirsdag d. 25 januar 202212:30-15:30ZOOMKURSUSØST32XSolvej Skriver Hansen, Tora Grauers Willadsen
tirsdag d. 19 april 202212:30-15:3033-0-13ØST33Anne Katrine Holm, Solvej Skriver Hansen, Tora Grauers Willadsen
tirsdag d. 17 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST34Solvej Skriver Hansen, Tora Grauers Willadsen
tirsdag d. 25 oktober 202212:30-15:3033-0-13ØST35Anne Katrine Holm, Solvej Skriver Hansen, Tora Grauers Willadsen
torsdag d. 5 januar 202312:30-15:3033-0-23ØST36
tirsdag d. 24 januar 202312:30-15:3033-0-13ØST36X
mandag d. 24 april 202312:30-15:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 20 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST38
torsdag d. 24 august 202312:30-15:3033-0-13ØST38X
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
onsdag d. 9 marts 202212:30-15:30ZOOMKURSUSØST33Martin Bjerregaard Christensen
onsdag d. 9 marts 202212:30-15:30ZOOMKURSUSØST32XMartin Bjerregaard Christensen
onsdag d. 11 maj 202212:30-15:3033-0-23ØST34Martin Bjerregaard Christensen
onsdag d. 7 september 202212:30-15:3033-0-13ØST35Martin Bjerregaard Christensen
onsdag d. 9 november 202212:30-15:3033-0-23ØST36Esben Hall-Andersen
onsdag d. 8 marts 202312:30-15:30ZOOMKURSUSØST37
onsdag d. 8 marts 202312:30-15:30ZOOMKURSUSØST36XEsben Hall-Andersen
onsdag d. 17 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST38
onsdag d. 31 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST38X
onsdag d. 6 september 202312:30-15:3033-0-13ØST39
Samfunds- og arbejdsmedicin
onsdag d. 6 april 202212:30-15:3033-0-13ØST33Trine Rønde Kristensen
onsdag d. 15 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST34Trine Rønde Kristensen
onsdag d. 5 oktober 202212:30-15:3033-0-13ØST35Trine Rønde Kristensen
onsdag d. 7 december 202212:30-15:3033-0-13ØST36Trine Rønde Kristensen
onsdag d. 11 januar 202312:30-15:3033-0-13ØST36X
onsdag d. 12 april 202312:30-15:3033-0-13ØST37
onsdag d. 7 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST38
onsdag d. 16 august 202312:30-15:3033-0-23ØST38X
Samspilsproblemer og terapiformer
fredag d. 21 januar 20228:30-11:30ZOOMKURSUSØST17Mattias Stølen Due
fredag d. 4 februar 20228:30-11:3033-0-13ØST18Mattias Stølen Due
torsdag d. 12 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST19Mattias Stølen Due
fredag d. 7 oktober 20228:30-11:3033-0-13ØST20Mattias Stølen Due
fredag d. 20 januar 20238:30-11:3033-0-23ØST21
fredag d. 3 februar 20238:30-11:3033-0-13ØST22
fredag d. 12 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST23
fredag d. 22 september 20238:30-11:3033-0-13ØST24
Screening
mandag d. 30 maj 202212:30-15:3033-0-23ØST31John Brodersen
mandag d. 13 juni 202212:30-15:3033-0-23ØST32John Brodersen
mandag d. 20 juni 202212:30-15:3033-0-23ØST32XJohn Brodersen
mandag d. 21 november 202212:30-15:3033-0-23ØST33John Brodersen
mandag d. 5 december 202212:30-15:3033-0-23ØST34John Brodersen
mandag d. 22 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST35
mandag d. 5 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST36
mandag d. 12 juni 202312:30-15:3033-0-13ØST36X
Sexologi
tirsdag d. 15 marts 20228:30-11:3033-0-23ØST19Jesper Bay-Hansen
tirsdag d. 31 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST20Jesper Bay-Hansen
torsdag d. 10 november 20228:30-11:3033-0-13ØST21Jesper Bay-Hansen
tirsdag d. 13 december 20228:30-11:3033-0-13ØST22Jesper Bay-Hansen
tirsdag d. 14 marts 20238:30-11:3033-0-13ØST23
onsdag d. 31 maj 20238:30-11:3033-0-23ØST24
Stress
fredag d. 21 januar 202212:30-15:30ZOOMKURSUSØST17Thomas Borgen Uhre
fredag d. 4 februar 202212:30-15:3033-0-13ØST18Thomas Borgen Uhre
torsdag d. 12 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST19Thomas Borgen Uhre
fredag d. 7 oktober 202212:30-15:3033-0-13ØST20Thomas Borgen Uhre
fredag d. 20 januar 202312:30-15:3033-0-23ØST21
fredag d. 3 februar 202312:30-15:3033-0-13ØST22
fredag d. 12 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST23
fredag d. 22 september 202312:30-15:3033-0-13ØST24
Supervision af konsultation
tirsdag d. 1 februar 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST32XJan-Helge Larsen, Jette Malinovsky
onsdag d. 20 april 20228:30-15:3033-0-13ØST33Jan-Helge Larsen, Jette Malinovsky, Carsten Albers
onsdag d. 22 juni 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST34Trine Boiesen, Carsten Albers
onsdag d. 26 oktober 20228:30-15:3033-0-13 & 33-0-23ØST35Jan-Helge Larsen, Trine Boiesen, Torsten Bjerre Fuglsang
fredag d. 6 januar 20238:30-15:3033-0-23ØST36
onsdag d. 25 januar 20238:30-15:3033-0-13ØST36X
tirsdag d. 25 april 20238:30-15:3033-0-13ØST37
onsdag d. 21 juni 20238:30-15:3033-0-13ØST38
fredag d. 25 august 20238:30-15:3033-0-13ØST38X
Svangreomsorg
tirsdag d. 22 marts 202212:30-15:3033-0-23ØST33Ruth Kirk Ertmann
tirsdag d. 24 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST34Ruth Kirk Ertmann
tirsdag d. 20 september 202212:30-15:3033-0-23ØST35Ruth Kirk Ertmann
tirsdag d. 22 november 202212:30-15:3033-0-13ØST36Ruth Kirk Ertmann
tirsdag d. 6 december 202212:30-15:3033-0-23ØST36XRuth Kirk Ertmann
tirsdag d. 21 marts 202312:30-15:3033-0-13ØST37
tirsdag d. 23 maj 202312:30-15:3033-0-23ØST38
tirsdag d. 6 juni 202312:30-15:3033-0-23ØST38X
tirsdag d. 19 september 202312:30-15:3033-0-13ØST39
Tab/traumer/krise/sorg
torsdag d. 20 januar 20228:30-15:30ZOOMKURSUSØST17Anders Rune Lander, Christian Vøhtz
torsdag d. 3 februar 20228:30-15:3033-0-13ØST18Anders Rune Lander, Christian Vøhtz
tirsdag d. 3 maj 20228:30-15:3033-0-13ØST19Anders Rune Lander, Christian Vøhtz
torsdag d. 6 oktober 20228:30-15:3033-0-13ØST20Anders Rune Lander, Christian Vøhtz
torsdag d. 19 januar 20238:30-15:3033-0-23ØST21
torsdag d. 2 februar 20238:30-15:3033-0-13ØST22
torsdag d. 11 maj 20238:30-15:3033-0-13ØST23
torsdag d. 21 september 20238:30-15:3033-0-13ØST24
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
fredag d. 8 april 20228:30-11:3033-0-13ØST19Søren Brynald
fredag d. 17 juni 20228:30-11:3033-0-13ØST20Søren Brynald
fredag d. 25 november 20228:30-11:3033-0-13ØST21Søren Brynald
fredag d. 6 januar 20238:30-11:3033-0-13ØST22
fredag d. 14 april 20238:30-11:3033-0-13ØST23
fredag d. 9 juni 20238:30-11:3033-0-13ØST24
Urinvejslidelser
mandag d. 9 maj 202212:30-15:3033-0-23ØST25Christina Lerche, Peter Høyerup
mandag d. 16 maj 202212:30-15:3033-0-13ØST26Christina Lerche, Peter Høyerup
mandag d. 20 juni 202212:30-15:3033-0-13ØST26XChristina Lerche, Peter Høyerup
mandag d. 21 november 202212:30-15:3033-0-13ØST27Christina Lerche, Peter Høyerup
mandag d. 5 december 202212:30-15:3033-0-13ØST28Christina Lerche, Peter Høyerup
mandag d. 19 december 202212:30-15:3033-0-13ØST28XChristina Lerche, Peter Høyerup
mandag d. 15 maj 202312:30-15:3033-0-13ØST29
mandag d. 22 maj 202312:30-15:3033-0-23ØST30
mandag d. 5 juni 202312:30-15:3033-0-23ØST30X
UTH, klager
tirsdag d. 8 marts 20228:30-11:3033-0-13ØST17Tine Elisabeth Hansen
tirsdag d. 10 maj 20228:30-11:3033-0-23ØST18Tine Elisabeth Hansen
tirsdag d. 6 september 20228:30-11:3033-0-13ØST19Tine Elisabeth Hansen
tirsdag d. 8 november 20228:30-11:3033-0-13ØST20Tine Elisabeth Hansen
tirsdag d. 7 marts 20238:30-11:3033-0-13ØST21
tirsdag d. 16 maj 20238:30-11:3033-0-23ØST22
tirsdag d. 5 september 20238:30-11:3033-0-23ØST23
Øjensygdomme
onsdag d. 9 marts 20228:30-11:30ZOOMKURSUSØST33Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup
onsdag d. 9 marts 20228:30-11:30ZOOMKURSUSØST32XSimon von Spreckelsen, Kim Sønderup
onsdag d. 11 maj 20228:30-11:3033-0-23ØST34Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup
onsdag d. 7 september 20228:30-11:3033-0-13ØST35Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup
onsdag d. 9 november 20228:30-11:3033-0-23ØST36Simon von Spreckelsen, Kim Sønderup
onsdag d. 8 marts 20238:30-11:30ZOOMKURSUSØST37
onsdag d. 8 marts 20238:30-11:30ZOOMKURSUSØST36XSimon von Spreckelsen, Kim Sønderup
onsdag d. 17 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST38
onsdag d. 31 maj 20238:30-11:3033-0-13ØST38X
onsdag d. 6 september 20238:30-11:3033-0-13ØST39
Økonomi og skat for praktiserende læger
tirsdag d. 8 marts 202212:30-15:3033-0-13ØST17Martin Ryt-Hansen, Sten Glarkrog
tirsdag d. 10 maj 202212:30-15:3033-0-23ØST18Martin Ryt-Hansen, Sten Glarkrog
tirsdag d. 6 september 202212:30-15:3033-0-13ØST19Martin Ryt-Hansen, Sten Glarkrog
tirsdag d. 8 november 202212:30-15:3033-0-13ØST20Martin Ryt-Hansen, Sten Glarkrog
tirsdag d. 7 marts 202312:30-15:3033-0-13ØST21
tirsdag d. 16 maj 202312:30-15:3033-0-23ØST22
tirsdag d. 5 september 202312:30-15:3033-0-23ØST23
Øre-, næse- og halssygdomme
onsdag d. 23 marts 20228:30-11:3033-0-13ØST33Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen
onsdag d. 25 maj 20228:30-11:3033-0-13ØST34Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen
onsdag d. 21 september 20228:30-11:3033-0-23ØST35Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen
onsdag d. 23 november 20228:30-11:3033-0-13ØST36Henrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen
onsdag d. 7 december 20228:30-11:3033-0-23ØST36XHenrik Orkild, Anne Sommerfeldt Jeppesen
onsdag d. 22 marts 20238:30-11:3033-0-13ØST37
onsdag d. 24 maj 20238:30-11:3033-0-23ØST38
onsdag d. 7 juni 20238:30-11:3033-0-23ØST38X
onsdag d. 20 september 20238:30-11:3033-0-13ØST39
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign