KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoHoldTidLokaleUndervisereEmne
Juni 2020
03-06-2020Nord2511:15-15:00VIA ZOOMAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
03-06-2020Nord2611:15-15:00VIA ZOOMAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
03-06-2020Nord259:00-11:00VIA ZOOMJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
03-06-2020Nord269:00-11:00VIA ZOOMJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
09-06-2020Nord1512:15-15:00AFLYST PGA CORONASøren Svenningsen, Lægevagt
09-06-2020Nord159:00-11:45AFLYST PGA CORONABirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
10-06-2020Nord 99:00-15:00VIA ZOOMJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
11-06-2020Nord 99:00-15:00VIA ZOOMAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
12-06-2020Nord259:00-15:00VIA ZOOMBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
17-06-2020Nord2612:15-16:00ZOOM ?Runa Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm, Allergiske lidelser og astma
17-06-2020Nord268:00-11:45ZOOM ?Karen Bang, Tomas Holm, Dermatologi (hudsygdomme)
17-06-2020Nord 99:00-15:00VIA ZOOMMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
18-06-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
23-06-2020Nord 99:00-15:00VIA ZOOMKasper Poulsen, Lægelig udvikling
24-06-2020Nord269:00-15:00ZOOM ?Frede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
25-06-2020Nord2611:00-16:00Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
25-06-2020Nord 99:00-15:00VIA ZOOMJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
25-06-2020Nord268:00-10:45Byg. 1150-016, AUToke Bek, Øjensygdomme
26-06-2020Nord 99:00-15:00VIA ZOOMAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
August 2020
18-08-2020Nord259:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
19-08-2020Nord259:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
20-08-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
21-08-2020Nord249:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
24-08-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
25-08-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-08-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-08-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaAndreas Schröder, Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Kommunikation og funktionelle tilstande
28-08-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaAndreas Schröder, Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
31-08-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
September 2020
01-09-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
02-09-2020Nord269:00-15:00Byg. 1150-016, AUMads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen, Supervision
03-09-2020Nord269:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
04-09-2020Nord1912:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
04-09-2020Nord2012:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
04-09-2020Nord199:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
04-09-2020Nord209:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
07-09-2020Nord1612:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
07-09-2020Nord169:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
09-09-2020Nord279:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
10-09-2020Nord2713:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Andersen Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
10-09-2020Nord278:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
11-09-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
14-09-2020Nord279:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
14-09-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
15-09-2020Nord279:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
15-09-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
16-09-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
17-09-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
17-09-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
18-09-2020Nord2612:15-15:45Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NMorten Vejs Willert, Mette Skovgaard Mohr, Samfunds- og arbejdsmedicin
18-09-2020Nord2712:15-15:00Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NMorten Vejs Willert, Mette Skovgaard Mohr, Samfunds- og arbejdsmedicin
18-09-2020Nord268:00-11:30Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
18-09-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
18-09-2020Nord279:00-11:45Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
18-09-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
22-09-2020Nord2712:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm, Allergiske lidelser og astma
22-09-2020Nord278:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Tomas Holm, Dermatologi (hudsygdomme)
23-09-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaAndreas Schröder, Lene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Kommunikation, opfølgning
24-09-2020Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Malene Johansson Bechtold, Gynækologi i almen praksis
28-09-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
28-09-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
29-09-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
30-09-2020Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
30-09-2020Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
Oktober 2020
01-10-2020Nord1312:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
01-10-2020Nord1412:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
01-10-2020Nord139:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
01-10-2020Nord149:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
02-10-2020Nord2512:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
02-10-2020Nord259:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
05-10-2020Nord2412:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
05-10-2020Nord249:00-11:45Byg. 1150-016, AUMads R. Buhl, Rejseprofylakse
06-10-2020Nord109:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
07-10-2020Nord2711:15-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
07-10-2020Nord279:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
09-10-2020Nord1112:15-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
09-10-2020Nord1212:15-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
09-10-2020Nord119:00-11:45Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
09-10-2020Nord129:00-11:45Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
19-10-2020Nord279:00-15:00Byg. 1150-016, AUMads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen, Supervision
20-10-2020Nord279:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
21-10-2020Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaCharlotte Møller, Malene Johansson Bechtold, Gynækologi i almen praksis
22-10-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-10-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-10-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
28-10-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
29-10-2020Nord2212:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
29-10-2020Nord229:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
30-10-2020Nord2612:30-16:00Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NAstrid Højgaard, Sexologi
30-10-2020Nord2712:30-16:00Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NAstrid Højgaard, Sexologi
30-10-2020Nord269:00-11:45Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NLone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
30-10-2020Nord278:00-11:30Horsiont, Agro Food Park 10, 8200 Aarhus NLone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
November 2020
02-11-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUCarsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande
03-11-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUCarsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
04-11-2020Nord2112:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
04-11-2020Nord219:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
05-11-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
06-11-2020Nord2312:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
06-11-2020Nord239:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
09-11-2020Nord2312:15-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
09-11-2020Nord239:00-11:45Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaMads R. Buhl, Rejseprofylakse
10-11-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AU - flyttet pga coronaFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
11-11-2020Nord119:00-15:00Kursister omplaceretAndreas Schröder, Carsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande
12-11-2020Nord119:00-15:00Kursister omplaceretAndreas Schröder, Carsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
16-11-2020Nord269:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
16-11-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
17-11-2020Nord269:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
17-11-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
18-11-2020Nord289:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
19-11-2020Nord2813:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Andersen Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
19-11-2020Nord288:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
20-11-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
24-11-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
30-11-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
December 2020
01-12-2020Nord2512:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
01-12-2020Nord259:00-11:45Byg. 1150-016, AUMads R. Buhl, Rejseprofylakse
02-12-2020Nord179:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
02-12-2020Nord1712:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
03-12-2020Nord2811:15-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
03-12-2020Nord289:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
04-12-2020Nord2812:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
04-12-2020Nord289:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
07-12-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
08-12-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
09-12-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUCarsten Krogh Jørgensen, Lene Toscano, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation, opfølgning
10-12-2020FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
11-12-2020Nord199:00-15:00sammen med holdet den 21.10Gynækologi i almen praksis
14-12-2020Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
14-12-2020Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
15-12-2020Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
15-12-2020Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
16-12-2020Nord289:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
16-12-2020Nord119:00-15:00Kursister omplaceretAndreas Schröder, Carsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation, opfølgning
17-12-2020Nord2112:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
17-12-2020Nord289:00-15:00MidtSim, Incuba Science Park SkejbyTore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
17-12-2020Nord219:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
18-12-2020Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
18-12-2020Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
Januar 2021
11-01-2021Nord2612:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
11-01-2021Nord269:00-11:45Byg. 1150-016, AUMads R. Buhl, Rejseprofylakse
12-01-2021Nord119:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
13-01-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
14-01-2021Nord2412:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
14-01-2021Nord249:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
15-01-2021Nord2212:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
15-01-2021Nord229:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
18-01-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
19-01-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
20-01-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
21-01-2021Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
22-01-2021Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
26-01-2021Nord2812:15-15:00Byg. 1150-016, AUSamfunds- og arbejdsmedicin
26-01-2021Nord289:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
27-01-2021Nord2812:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm, Allergiske lidelser og astma
27-01-2021Nord288:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Tomas Holm, Dermatologi (hudsygdomme)
28-01-2021Nord1812:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
28-01-2021Nord189:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
29-01-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
29-01-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
Februar 2021
01-02-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
02-02-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
03-02-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
04-02-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
08-02-2021Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
09-02-2021Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
10-02-2021Nord299:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
11-02-2021Nord2913:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Andersen Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
11-02-2021Nord298:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
Marts 2021
01-03-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
01-03-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
02-03-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
03-03-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
03-03-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
04-03-2021Nord2911:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
04-03-2021Nord299:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
05-03-2021Nord2912:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
05-03-2021Nord299:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
08-03-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
09-03-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
10-03-2021Nord129:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
12-03-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
15-03-2021Nord1512:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
15-03-2021Nord159:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
16-03-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation, opfølgning
17-03-2021Nord289:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
18-03-2021Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Malene Johansson Bechtold, Gynækologi i almen praksis
22-03-2021Nord289:00-15:00Byg. 1150-016, AUMads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen, Supervision
23-03-2021Nord299:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
23-03-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
24-03-2021Nord299:00-15:00Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
24-03-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
25-03-2021Nord2512:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
25-03-2021Nord259:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
April 2021
12-04-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
13-04-2021Nord2912:15-15:00Byg. 1150-016, AUSamfunds- og arbejdsmedicin
13-04-2021Nord299:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
14-04-2021Nord2912:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm, Allergiske lidelser og astma
14-04-2021Nord298:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Tomas Holm, Dermatologi (hudsygdomme)
15-04-2021Nord2712:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
15-04-2021Nord279:00-11:45Byg. 1150-016, AUMads R. Buhl, Rejseprofylakse
19-04-2021Nord1912:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
19-04-2021Nord199:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
20-04-2021Nord2312:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
20-04-2021Nord239:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
26-04-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-04-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
28-04-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
Maj 2021
04-05-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
05-05-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
06-05-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
10-05-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
11-05-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
12-05-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
17-05-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
18-05-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
19-05-2021Nord309:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
20-05-2021Nord3013:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Andersen Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
20-05-2021Nord308:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
25-05-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
26-05-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
27-05-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
28-05-2021Nord1612:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
28-05-2021Nord169:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
31-05-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
Juni 2021
01-06-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
02-06-2021Nord219:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Malene Johansson Bechtold, Gynækologi i almen praksis
03-06-2021Nord3011:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
03-06-2021Nord309:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
04-06-2021Nord3012:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
04-06-2021Nord309:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
07-06-2021Nord139:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
08-06-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation, opfølgning
09-06-2021Nord299:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
09-06-2021Nord309:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
10-06-2021Nord299:00-15:00Byg. 1150-016, AUMads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen, Supervision
10-06-2021Nord309:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
21-06-2021Nord3012:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm, Allergiske lidelser og astma
21-06-2021Nord308:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Tomas Holm, Dermatologi (hudsygdomme)
22-06-2021Nord3012:15-15:00Byg. 1150-016, AUSamfunds- og arbejdsmedicin
22-06-2021Nord309:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
23-06-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
August 2021
23-08-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
24-08-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
25-08-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-08-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
30-08-2021Nord1712:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
30-08-2021Nord179:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
31-08-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
September 2021
02-09-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
06-09-2021Nord309:00-15:00Byg. 1150-016, AUMads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen, Supervision
07-09-2021Nord309:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
08-09-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
13-09-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
14-09-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
15-09-2021Nord319:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
16-09-2021Nord3113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Andersen Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
16-09-2021Nord318:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
20-09-2021Nord2412:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
20-09-2021Nord249:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
21-09-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
21-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
22-09-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
23-09-2021Nord2612:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
23-09-2021Nord269:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
24-09-2021Nord229:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Malene Johansson Bechtold, Gynækologi i almen praksis
27-09-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
28-09-2021Nord319:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
28-09-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
29-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
29-09-2021Nord319:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
30-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
Oktober 2021
01-10-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
04-10-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
07-10-2021Nord3111:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
07-10-2021Nord319:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
08-10-2021Nord3112:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
08-10-2021Nord319:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
11-10-2021Nord239:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Malene Johansson Bechtold, Gynækologi i almen praksis
12-10-2021Nord2812:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
12-10-2021Nord289:00-11:45Byg. 1150-016, AUMads R. Buhl, Rejseprofylakse
13-10-2021Nord2012:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
13-10-2021Nord209:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
25-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
28-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
November 2021
01-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation, opfølgning
02-11-2021Nord1812:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
02-11-2021Nord189:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
03-11-2021Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
04-11-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
05-11-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
08-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
09-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
10-11-2021Nord329:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Rasmus Aksel Nørøxe, Introduktion og læge identitet
11-11-2021Nord3213:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Andersen Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
11-11-2021Nord328:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
12-11-2021Nord2512:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
12-11-2021Nord259:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
22-11-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
23-11-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
24-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
25-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULægelig udvikling
26-11-2021Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
29-11-2021Nord329:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
29-11-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
30-11-2021Nord329:00-15:00Tore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
30-11-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
December 2021
01-12-2021Nord3112:15-15:00Byg. 1150-016, AUSamfunds- og arbejdsmedicin
01-12-2021Nord319:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
02-12-2021Nord3112:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Tomas Holm, Allergiske lidelser og astma
02-12-2021Nord318:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Tomas Holm, Dermatologi (hudsygdomme)
03-12-2021Nord2112:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
03-12-2021Nord219:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
06-12-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
07-12-2021Nord2912:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
07-12-2021Nord299:00-11:45Byg. 1150-016, AUMads R. Buhl, Rejseprofylakse
08-12-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
09-12-2021Nord3211:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
09-12-2021Nord329:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
10-12-2021Nord3212:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
10-12-2021Nord329:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Bitsch Pedersen, Svangreomsorg
13-12-2021Nord319:00-15:00Byg. 1150-016, AUMads Christiansen, Lene Skovmose, Birgitte Høyer-Carstensen, Supervision
14-12-2021Nord319:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Signe Gjedde Brøndt, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
15-12-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
16-12-2021Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
17-12-2021Nord2712:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Rossel, Etik
17-12-2021Nord279:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign