KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoHoldTidLokaleUndervisereEmne
August 2021
23-08-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
24-08-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
25-08-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-08-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
30-08-2021Nord179:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
30-08-2021Nord1712:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
31-08-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
September 2021
02-09-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
03-09-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
06-09-2021Nord309:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager, Supervision
07-09-2021Nord309:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
08-09-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
13-09-2021Nord149:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
14-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
15-09-2021Nord319:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Anders Brøndt, Introduktion og læge identitet
16-09-2021Nord3113:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
16-09-2021Nord318:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
20-09-2021Nord249:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
20-09-2021Nord2412:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
21-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
22-09-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
27-09-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
28-09-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
28-09-2021Nord319:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
29-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande
29-09-2021Nord319:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Kresten Keller, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
30-09-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
Oktober 2021
04-10-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
05-10-2021Nord159:00-15:00Ole Worms Allé 2, Bygning 1150, 8000 Aarhus C. - flyttet fra 3. februar 2021Flemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
07-10-2021Nord3111:00-15:00Richard Mortensens Stuen, Fredrik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus C.Anna V. Lunde, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
07-10-2021Nord149:00-15:00Ole Worms Allé 2, Bygning 1150, 8000 Aarhus CJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
07-10-2021Nord319:00-11:00Richard Mortensens Stuen, Fredrik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus C.Jacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
08-10-2021Nord319:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenLone Storgaard, Inge Isaksen, Svangreomsorg
08-10-2021Nord3112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenAstrid Højgaard, Sexologi
11-10-2021Nord239:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenCharlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt, Gynækologi i almen praksis
12-10-2021Nord289:00-11:45PH Stuen, Studenterhusfonden, Frederik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus CSanne Jespersen, Rejseprofylakse
12-10-2021Nord2812:15-15:00PH Stuen, Studenterhusfonden, Fredrik Nielsens Vej 4, 8000 Aarhus CFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
13-10-2021Nord209:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
13-10-2021Nord2012:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenSøren Svenningsen, Lægevagt
25-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
28-10-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
November 2021
01-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation, opfølgning
02-11-2021Nord189:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
02-11-2021Nord1812:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
03-11-2021Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
04-11-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
05-11-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
08-11-2021Nord269:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
08-11-2021Nord2612:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenJacob Birkler, Etik
09-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
10-11-2021Nord329:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenFrede Olesen, Anders Brøndt, Introduktion og læge identitet
11-11-2021Nord3213:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
11-11-2021Nord328:00-12:45Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
12-11-2021Nord259:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenFrank Schmidt, Urinvejslidelser
12-11-2021Nord2512:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Preben HornungstuenPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
22-11-2021Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
22-11-2021BUFFER9:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, Palle Juul-Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
23-11-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
23-11-2021BUFFER9:00-15:00Færdighedslaboratoriet, MidtSim, Palle Juul-Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
24-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
25-11-2021Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
26-11-2021Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
29-11-2021Nord329:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
29-11-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUCarsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande
30-11-2021Nord329:00-15:00MidtSim, Incuba Sicence Park, Palle Juul -Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Mikkel Gjesing Callsen, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
30-11-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUCarsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
December 2021
01-12-2021Nord319:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
01-12-2021Nord3112:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenGitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen, Samfunds- og arbejdsmedicin
02-12-2021Nord3112:15-16:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenRuna Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft, Allergiske lidelser og astma
02-12-2021Nord318:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenKaren Bang, Dorte Lei Kaltoft, Dermatologi (hudsygdomme)
03-12-2021Nord219:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
03-12-2021Nord2112:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
06-12-2021Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
07-12-2021Nord299:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenCarsten Schade Larsen, Rejseprofylakse
07-12-2021Nord2912:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
08-12-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
09-12-2021Nord3211:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
09-12-2021Nord329:00-11:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
10-12-2021Nord3212:15-15:00PH Stuen, Studenterhusfonden, Fredrik Nielsens Vej 2, Bygning 1422, 8000 Aarhus CAstrid Højgaard, Sexologi
10-12-2021Nord329:00-11:45PH Stuen, Studenterhusfonden, Fredrik Nielsens Vej 2, Bygning 1422, 8000 Aarhus CLone Storgaard, Inge Isaksen, Svangreomsorg
13-12-2021Nord319:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager, Supervision
14-12-2021Nord319:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Richard MortensensstuenBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
14-12-2021Nord229:00-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenCharlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt, Gynækologi i almen praksis
15-12-2021FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
16-12-2021Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
17-12-2021Nord279:00-11:45Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
17-12-2021Nord2712:15-15:00Konferencecentret, Fredrik Nielsens Vej 2, bygning 1422, 8000 Aarhus C - Mogens ZielerstuenJacob Birkler, Etik
Januar 2022
10-01-2022Nord159:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
11-01-2022Nord269:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
11-01-2022Nord2612:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
12-01-2022Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUCarsten Krogh Jørgensen, Line Kirkeby, Annette Engsig, Birgit Egedal Bennedsen, Kommunikation, opfølgning
13-01-2022Nord309:00-11:45Byg. 1150-016, AURejseprofylakse
13-01-2022Nord3012:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
14-01-2022Nord249:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt, Gynækologi i almen praksis
17-01-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
18-01-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
19-01-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
20-01-2022Nord289:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
20-01-2022Nord2812:15-15:00Byg. 1150-016, AUJacob Birkler, Etik
24-01-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
25-01-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-01-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-01-2022Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
28-01-2022Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
31-01-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
Februar 2022
01-02-2022Nord229:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
01-02-2022Nord2212:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
02-02-2022Nord3212:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft, Allergiske lidelser og astma
02-02-2022Nord328:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Dorte Lei Kaltoft, Dermatologi (hudsygdomme)
03-02-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
04-02-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
07-02-2022Nord3212:15-15:00Byg. 1150-016, AUMorten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen, Samfunds- og arbejdsmedicin
07-02-2022Nord329:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
09-02-2022Nord339:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Anders Brøndt, Introduktion og læge identitet
10-02-2022Nord3313:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
10-02-2022Nord338:00-13:00Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
28-02-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
Marts 2022
01-03-2022Nord199:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
01-03-2022Nord1912:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
03-03-2022Nord3311:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
03-03-2022Nord339:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
04-03-2022Nord3312:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
04-03-2022Nord339:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Isaksen, Svangreomsorg
07-03-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation, opfølgning
08-03-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
09-03-2022Nord279:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
09-03-2022Nord2712:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
10-03-2022Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
11-03-2022Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
14-03-2022Nord319:00-11:45Byg. 1150-016, AURejseprofylakse
14-03-2022Nord3112:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
15-03-2022Nord3312:15-15:00Byg. 1150-016, AUMorten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen, Samfunds- og arbejdsmedicin
15-03-2022Nord339:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
16-03-2022Nord3312:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft, Allergiske lidelser og astma
16-03-2022Nord338:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Dorte Lei Kaltoft, Dermatologi (hudsygdomme)
17-03-2022Nord299:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
17-03-2022Nord2912:15-15:00Byg. 1150-016, AUJacob Birkler, Etik
18-03-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
21-03-2022Nord329:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager, Supervision
22-03-2022Nord329:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
23-03-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
24-03-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
25-03-2022Nord259:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt, Gynækologi i almen praksis
28-03-2022Nord339:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
28-03-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
29-03-2022Nord339:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
29-03-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
30-03-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
April 2022
04-04-2022Nord169:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
05-04-2022Nord239:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
05-04-2022Nord2312:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
06-04-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
07-04-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
08-04-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
25-04-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-04-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-04-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
Maj 2022
02-05-2022Nord339:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager, Supervision
03-05-2022Nord339:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
04-05-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
05-05-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
06-05-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
09-05-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
10-05-2022Nord209:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
10-05-2022Nord2012:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
11-05-2022Nord349:00-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Anders Brøndt, Introduktion og læge identitet
12-05-2022Nord3413:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
12-05-2022Nord348:00-13:00Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
16-05-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
17-05-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation, opfølgning
31-05-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
Juni 2022
01-06-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
02-06-2022Nord3411:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
02-06-2022Nord349:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
03-06-2022Nord3412:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
03-06-2022Nord349:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Isaksen, Svangreomsorg
07-06-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
08-06-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
10-06-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
13-06-2022Nord179:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
14-06-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
15-06-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
16-06-2022Nord349:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
17-06-2022Nord349:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
22-06-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
August 2022
15-08-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
16-08-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
17-08-2022Nord359:00-15:00Byg. 1150-016, AUMarianne Thastum Vedsted, Frede Olesen, Introduktion og læge identitet
18-08-2022Nord3513:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
18-08-2022Nord358:00-13:00Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
22-08-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
23-08-2022Nord219:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
24-08-2022Nord219:00-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Hjertholm, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
25-08-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
29-08-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
30-08-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
31-08-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
September 2022
01-09-2022Nord3412:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft, Allergiske lidelser og astma
01-09-2022Nord348:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Dorte Lei Kaltoft, Dermatologi (hudsygdomme)
02-09-2022Nord3412:15-15:00Byg. 1150-016, AUMorten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen, Samfunds- og arbejdsmedicin
02-09-2022Nord349:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
06-09-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
07-09-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
08-09-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
12-09-2022Nord249:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
12-09-2022Nord2412:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
13-09-2022Nord189:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Anna Mette Nathan, Overenskomst, UTH, klager , samt 1/2 times evaluering af kursusforløbet
14-09-2022Nord289:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
14-09-2022Nord2812:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
15-09-2022Nord3511:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
15-09-2022Nord359:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
16-09-2022Nord3512:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
16-09-2022Nord359:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Isaksen, Svangreomsorg
19-09-2022Nord269:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt, Gynækologi i almen praksis
20-09-2022Nord349:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager, Supervision
21-09-2022Nord349:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
22-09-2022Nord3212:15-15:00Byg. 1150-016, AUFrede Olesen, Berit Andersen, Screening
22-09-2022Nord329:00-11:45Byg. 1150-016, AURejseprofylakse
26-09-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
27-09-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
29-09-2022Nord359:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
30-09-2022Nord359:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
Oktober 2022
04-10-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
05-10-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUJette Kolding, Anders Prior, Kronikere og multisygdom i almen praksis
06-10-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnne Søndergaard, Mikkel Erik Juul Jensen, Den gamle patient, inkl. medicinering
10-10-2022Nord309:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
10-10-2022Nord3012:15-15:00Byg. 1150-016, AUJacob Birkler, Etik
11-10-2022Nord219:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
12-10-2022Nord219:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
12-10-2022Nord2112:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
24-10-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
25-10-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
26-10-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
27-10-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnders Vestergaard Rasmussen, Praksisledelse
28-10-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Lægelig udvikling
November 2022
01-11-2022Nord3512:15-15:00Byg. 1150-016, AUMorten Vejs Willert, Gitte Laue Petersen, Alexandra Golabek Christiansen, Samfunds- og arbejdsmedicin
01-11-2022Nord359:00-11:45Byg. 1150-016, AUJette Dam-Hansen, Attester/socialmedicinsk samarbejde
02-11-2022Nord3512:15-16:00Byg. 1150-016, AURuna Hyldgaard Poulsen, Dorte Lei Kaltoft, Allergiske lidelser og astma
02-11-2022Nord358:00-11:45Byg. 1150-016, AUKaren Bang, Dorte Lei Kaltoft, Dermatologi (hudsygdomme)
03-11-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
07-11-2022Nord369:00-15:00Byg. 1150-016, AUMarianne Thastum Vedsted, Frede Olesen, Introduktion og læge identitet
08-11-2022Nord3613:15-16:00Byg. 1150-016, AUNanna Woer Ebbensgaard, Morten Engholm, Øjensygdomme
08-11-2022Nord368:00-13:00Byg. 1150-016, AUJonas Peter Holm, Rasmus Aksel Nørøxe, Øre-, næse- og halssygdomme
09-11-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
10-11-2022Nord199:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation, opfølgning
10-11-2022Nord229:00-15:00Byg. 1150-016, AURikke Pilegaard Hansen, Peter Hjertholm, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
11-11-2022Nord229:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna Weibull, Trine Brogaard, Palliation og den terminale patient
21-11-2022Nord259:00-11:45Byg. 1150-016, AUBirthe Valbjørn, Ea Bøhm Jepsen, Etniske grupper
21-11-2022Nord2512:15-15:00Byg. 1150-016, AUSøren Svenningsen, Lægevagt
22-11-2022Nord339:00-11:45Byg. 1150-016, AURejseprofylakse
22-11-2022Nord339:00-11:45Byg. 1150-016, AUScreening
23-11-2022Nord359:00-15:00Byg. 1150-016, AUBo Christensen, Jonas Halfdan Ry Hessler, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
24-11-2022Nord359:00-15:00Byg. 1150-016, AUKasper Poulsen, Birgitte Høyer-Carstensen, Søren Guldager, Supervision
28-11-2022Nord279:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Møller, Signe Gjedde Brøndt, Gynækologi i almen praksis
29-11-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
30-11-2022Nord299:00-11:45Byg. 1150-016, AUFrank Schmidt, Urinvejslidelser
30-11-2022Nord2912:15-15:00Byg. 1150-016, AUPeter Stokvad, Jakob Nørgaard Henriksen, Rationel medicinering
December 2022
01-12-2022Nord3611:00-15:00Byg. 1150-016, AUAnna V. Lunde, Jacob Laurberg, Dorthe Ejsing Sørensen, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
01-12-2022Nord369:00-11:00Byg. 1150-016, AUJacob Laurberg, ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
02-12-2022Nord3612:15-15:00Byg. 1150-016, AUAstrid Højgaard, Sexologi
02-12-2022Nord369:00-11:45Byg. 1150-016, AULone Storgaard, Inge Isaksen, Svangreomsorg
05-12-2022Nord229:00-15:00Byg. 1150-016, AUFlemming E. Vejlgård, Jesper V. Bjerre, Børn i praksis, herunder neurologi
06-12-2022Nord229:00-11:45Byg. 1150-016, AUPeter Vestergaard Rasmussen, Cathrine Dyrskov, Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
06-12-2022Nord2212:15-15:00Byg. 1150-016, AUHanne Vilstrup, Cathrine Dyrskov, Børn og unge psykiatri, det truede barn
07-12-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
08-12-2022Nord369:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet
08-12-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande
09-12-2022Nord369:00-15:00MidtSim, Palle Juul Jensens Boulevard 82, 8200 Aarhus NTore Karsø, Karen Caroline Goss, Morten Storgaard Rask, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
09-12-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AULene Toscano, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
12-12-2022Nord219:00-15:00Byg. 1150-016, AUCharlotte Freund, Kristine Ravn, Kaj Sparle, Psykiatri i almen praksis
13-12-2022Nord319:00-11:45Byg. 1150-016, AUJens Vilstrup Tomsen, Misbrug
13-12-2022Nord3112:15-15:00Byg. 1150-016, AUJacob Birkler, Etik
14-12-2022FT9:00-15:00Byg. 1150-016, AUForskningstræning
15-12-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AUMai-Britt Guldin, Tab, traumer og samspilsproblemer
16-12-2022Nord209:00-15:00Byg. 1150-016, AUBruno Melgaard Jensen, Mette Neve, Troels Løvschall, Anders Brøndt, Praksiskøb
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign