KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoHoldTidLokaleUndervisereEmne
December 2020
03-12-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Ane Jørgensen, Lisbeth Fredholm, Den gamle patient, inkl. medicinering
08-12-2020SYD79:00-11:45WP 9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup, Børn og unge psykiatri, det truede barn
08-12-2020SYD712:15-15:00WP 9B lokale 4.48Unni Elmer Jeppesen , Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
09-12-2020SYD2020-39:00-15:00ZOOMkursus mail med invitation udsendt 28. oktober 2020Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
16-12-2020SYD2020-39:00-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
17-12-2020SYD2020-39:00-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Hans Christian Horn, Claudia Franz, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
Januar 2021
12-01-2021SYD2018-29:00-11:45FLYTTET TIL ODIN HAVNEPARK LUMBYVEJ 17F, 5000 ODENSE C MAIL UDSENDT 25 NOVWP9 B lokale 4.48 (erstatningskursus for aflyst kursus i forår 2020)Palle Mark Christensen , Rationel medicinering
12-01-2021SYD2018-212:15-15:00FLYTTET TIL ODIN HAVNEPARK LUMBYVEJ 17F, 5000 ODENSE C MAIL UDSENDT 25. NOV(erstatningskursus for aflyst kursus i forår 2020)Erik Holk , Margrethe Andersen, Urologi
19-01-2021SYD2018-19:00-15:00ODIN HAVNEPARK LUMBYVEJ 17 F, 5000 ODENSE c MAIL UDSENDT 25. NOV(kursus flyttet fra april 2020)Torben Munk , Jacob Eiersted, Gynækologi i almen praksis, mamma
21-01-2021SYD2020-39:00-11:45ODIN HAVNEPARK LUMBYVEJ 17F 5000 ODENSE C MAIL SENDT 25. NOV(kursus flytteT til januar)Rune Lindberg, Hudsygdomme
21-01-2021SYD2020-312:15-15:00ODIN HAVNEPARK LUMBYVEJ 17F 5000 ODENSE C MAIL SENDT 25. NOV (kursus flyttet til januar)Emil Hanson, Allergiske lidelser
Februar 2021
01-02-2021SYD2020-19:00-15:00ODIN HAVNEPARK 17F, 5000 ODENSE C MAIL UDSENDT 25. NOV (flyttet fra maj 2020)Peter Toftedal, Torsten Rudbæk, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
02-02-2021SYD2020-19:00-15:00FLYTTET TIL ODIN HAVNEPARK 17 F, 5000 ODENSE C MAIL UDSENDT 25 NOV (kurset flyttet fra maj 2020)Lasse Juel Andersen , Hans Christian Horn, Claudia Franz, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
03-02-2021SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHelge Busk , Henning Nielsen , Køb af praksis
09-02-2021SYD2019-29:00-11:45WP9.B lokale 4.48 (erstatningskursus forår 2020)Jens Søndergaard, Screening
09-02-2021SYD2019-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 (erstatningskursus fra forår 2020)Carsten Schade Larsen, Rejseprofylakse
24-02-2021SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHeidi Bøgelund Frederiksen , Lene Vesth , Praksisledelse
25-02-2021SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseJesper Lykkegaard, Ane Jørgensen, Jørgen Nexøe, Kronikerindsatsen i praksis
Marts 2021
04-03-2021SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHeidi Bøgelund Frederiksen , Jens Rosbach, Lægelig udvikling
10-03-2021SYD89:00-15:00WP 9. lokale 4.48Marianne Rosendal, Helle Skelmose Ibsen, Klaus Hansen, Andreas Schröder, Kommunikation og funktionelle tilstande
11-03-2021SYD89:00-15:00WP9 B lokale 4.48Marianne Rosendal, Helle Skelmose Ibsen, Klaus Hansen, Andreas Schröder, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
15-03-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
15-03-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseNiels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
16-03-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
16-03-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Lægevagt
18-03-2021SYD2019-19:00-15:00WP 9B, lokale 4.48 OdenseTorben Munk , Jacob Eiersted, Gynækologi i almen praksis, mamma
22-03-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
22-03-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseNiels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
23-03-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
23-03-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Lægevagt
24-03-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseAne Jørgensen, Anne-Mette Walsted, Line Carøe Sørensen, Børn i praksis, herunder neurologi
25-03-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHans Peter Henriksen, Mikael Frederiksen, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
April 2021
08-04-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseInger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
08-04-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMichael Hejmadi , Bo Libergren, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
12-04-2021SYD2020-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseJens Søndergaard, Screening
12-04-2021SYD2020-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseSanne Jespersen, Rejseprofylakse
13-04-2021SYD2019-29:00-11:45WP9B lokale 4.48 3.salPalle Mark Christensen , Rationel medicinering
13-04-2021SYD2019-212:15-15:00WP9B lokale 4.48 3.salErik Holk , Margrethe Andersen, Urologi
14-04-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseLars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
14-04-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Rask , Øjensygdomme
15-04-2021SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseTorben Strodl Andersen, Niels Christian Hvidt, Palliativ medicin og eksistentiel kommunikation
19-04-2021SYD2021-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCharlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
20-04-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseInger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
20-04-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMichael Hejmadi , Bo Libergren, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
21-04-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Lindberg, Hudsygdomme
21-04-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseEmil Hanson, Allergiske lidelser
22-04-2021SYD89:00-15:00WP9B lokale 4.48Marianne Rosendal, Helle Skelmose Ibsen, Klaus Hansen, Andreas Schröder, Kommunikation, opfølgning
26-04-2021SYD89:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseJesper Bay-Hansen, Sexologi
26-04-2021SYD812:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMorten Sodemann , Etniske grupper
27-04-2021SYD89:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup, Børn og unge psykiatri, det truede barn
27-04-2021SYD812:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseUnni Elmer Jeppesen , Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
Maj 2021
03-05-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseMikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
03-05-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseGert Frank Thomsen, Daniel Rotenberg, Samfunds- og arbejdsmedicin
04-05-2021SYD79:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, Overenskomst
04-05-2021SYD712:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, UTH, klager, evaluering
05-05-2021SYD89:00-15:00WP9 B lokale 4.48 OdenseKaren Stevns, Psykiatri i almen praksis
06-05-2021SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen, Misbrug
06-05-2021SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48Jon Eik Zwisler , Etik
10-05-2021SYD2021-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdensePeter Toftedal, Torsten Rudbæk, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
11-05-2021SYD2021-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Hans Christian Horn, Claudia Franz, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
19-05-2021SYD2020-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseJens Søndergaard, Screening
19-05-2021SYD2020-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCarsten Schade Larsen, Rejseprofylakse
20-05-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseAne Jørgensen, Lisbeth Fredholm, Den gamle patient, inkl. medicinering
Juni 2021
01-06-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseMikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
01-06-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseGert Frank Thomsen, Daniel Rotenberg, Samfunds- og arbejdsmedicin
03-06-2021SYD2021-29:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Hans Christian Horn, Claudia Franz, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
07-06-2021SYD2021-29:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdensePeter Toftedal, Torsten Rudbæk, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
09-06-2021SYD2021-29:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCarl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
10-06-2021SYD89:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseMai-Britt Guldin, Samspilsproblemer og terapiformer
10-06-2021SYD812:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMai-Britt Guldin, Tab/traumer/krise/sorg
14-06-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHeidi Bøgelund Frederiksen , Lene Vesth , Praksisledelse
15-06-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHelge Busk , Henning Nielsen , Køb af praksis
21-06-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Lindberg, Hudsygdomme
21-06-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseEmil Hanson, Allergiske lidelser
22-06-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseLars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
22-06-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Rask , Øjensygdomme
August 2021
17-08-2021SYD2019-39:00-11:45WP9B lokale 4.48 3.salPalle Mark Christensen , Rationel medicinering
17-08-2021SYD2019-312:15-15:00WP9B lokale 4.48 3.salErik Holk , Margrethe Andersen, Urologi
23-08-2021SYD2021-29:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCharlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
25-08-2021SYD2021-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCarl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
31-08-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHeidi Bøgelund Frederiksen , Jens Rosbach, Lægelig udvikling
September 2021
01-09-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseTorben Strodl Andersen, Niels Christian Hvidt, Palliativ medicin og eksistentiel kommunikation
07-09-2021SYD2018-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseAne Jørgensen, Anne-Mette Walsted, Line Carøe Sørensen, Børn i praksis, herunder neurologi
13-09-2021SYD2021-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
13-09-2021SYD2021-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseNiels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
14-09-2021SYD2021-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
14-09-2021SYD2021-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Lægevagt
15-09-2021SYD2021-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseJens Søndergaard, Screening
15-09-2021SYD2021-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseSanne Jespersen, Rejseprofylakse
16-09-2021SYD2020-29:00-11:45WP9B lokale 4.48Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen, Misbrug
16-09-2021SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Jon Eik Zwisler , Etik
20-09-2021SYD2021-49:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
20-09-2021SYD2021-412:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseNiels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
21-09-2021SYD2021-49:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
21-09-2021SYD2021-412:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Lægevagt
22-09-2021SYD2021-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseLars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
22-09-2021SYD2021-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Rask , Øjensygdomme
23-09-2021SYD89:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseJesper Lykkegaard, Ane Jørgensen, Jørgen Nexøe, Kronikerindsatsen i praksis
28-09-2021SYD2021-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseInger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
28-09-2021SYD2021-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMichael Hejmadi , Bo Libergren, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
29-09-2021SYD2018-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseAne Jørgensen, Lisbeth Fredholm, Den gamle patient, inkl. medicinering
30-09-2021SYD2018-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseHans Peter Henriksen, Mikael Frederiksen, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
Oktober 2021
06-10-2021SYD2021-49:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Lindberg, Hudsygdomme
06-10-2021SYD2021-412:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseEmil Hanson, Allergiske lidelser
07-10-2021SYD2021-49:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseMikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
07-10-2021SYD2021-412:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseGert Frank Thomsen, Daniel Rotenberg, Samfunds- og arbejdsmedicin
11-10-2021SYD2021-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseMikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
11-10-2021SYD2021-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseGert Frank Thomsen, Daniel Rotenberg, Samfunds- og arbejdsmedicin
12-10-2021SYD2018-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup, Børn og unge psykiatri, det truede barn
12-10-2021SYD2018-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseUnni Elmer Jeppesen , Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
13-10-2021SYD2018-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseJesper Bay-Hansen, Sexologi
13-10-2021SYD2018-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMorten Sodemann , Etniske grupper
14-10-2021SYD2021-49:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCharlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
26-10-2021SYD2021-39:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCharlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
27-10-2021SYD2018-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseKlaus Hansen, Kommunikation og funktionelle tilstande
28-10-2021SYD2018-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseKlaus Hansen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
November 2021
02-11-2021SYD2021-49:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseInger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
02-11-2021SYD2021-412:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseMichael Hejmadi , Bo Libergren, Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
03-11-2021SYD2018-19:00-15:00WP9B lokale 4.48 OdenseKaren Stevns, Psykiatri i almen praksis
04-11-2021SYD2019-29:00-15:00WP 9 B lokale 4.48 OdenseTorben Munk , Jacob Eiersted, Gynækologi i almen praksis, mamma
09-11-2021SYD89:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, Overenskomst
09-11-2021SYD812:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseAnne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, UTH, klager, evaluering
10-11-2021SYD2021-39:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCarl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
11-11-2021SYD2020-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen, Misbrug
11-11-2021SYD2020-312:15-15:00WP9B lokale 4.48Jon Eik Zwisler , Etik
22-11-2021SYD2021-39:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdensePeter Toftedal, Torsten Rudbæk, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
23-11-2021SYD2021-39:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Hans Christian Horn, Claudia Franz, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
24-11-2021SYD2021-49:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCarl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
25-11-2021SYD2021-49:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseLars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
25-11-2021SYD2021-412:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Rask , Øjensygdomme
December 2021
01-12-2021SYD2021-49:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdensePeter Toftedal, Torsten Rudbæk, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
02-12-2021SYD2021-49:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseLasse Juel Andersen , Hans Christian Horn, Claudia Franz, Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
07-12-2021SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48 3.salPalle Mark Christensen , Rationel medicinering
07-12-2021SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48 3.salErik Holk , Margrethe Andersen, Urologi
08-12-2021SYD2018-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseKlaus Hansen, Kommunikation, opfølgning
09-12-2021SYD2019-39:00-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseTorben Munk , Jacob Eiersted, Gynækologi i almen praksis, mamma
14-12-2021SYD2021-39:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseRune Lindberg, Hudsygdomme
14-12-2021SYD2021-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseEmil Hanson, Allergiske lidelser
15-12-2021SYD2021-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48 OdenseJens Søndergaard, Screening
15-12-2021SYD2021-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48 OdenseCarsten Schade Larsen, Rejseprofylakse
16-12-2021SYD2018-19:00-11:45WP9 B lokale 4.48 OdenseMai-Britt Guldin, Samspilsproblemer og terapiformer
16-12-2021SYD2018-112:15-15:00WP9 B lokale 4.48 OdenseMai-Britt Guldin, Tab/traumer/krise/sorg
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign