KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoHoldTidLokaleUndervisereEmne
Marts 2020
03-03-2020SYD69:00-15:00WP 9.B Lokale 4,48Marianne Rosendal, Inge Merete Terp, Klaus Hansen, Kommunikation og funktionelle tilstande
04-03-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Marianne Rosendal, Inge Merete Terp, Klaus Hansen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
17-03-2020SYD2019-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48Jens Søndergaard, Screening
17-03-2020SYD2019-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48Erik Hein, Rejseprofylakse
23-03-2020SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
23-03-2020SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48Niels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
24-03-2020SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
24-03-2020SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Lægevagt
April 2020
14-04-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Marianne Rosendal, Inge Merete Terp, Klaus Hansen, Kommunikation, opfølgning
15-04-2020SYD59:00-15:00WP 9. B lokale 4.48Torben Strodl Andersen, Niels Christian Hvidt, Palliativ medicin og eksistentiel kommunikation
20-04-2020SYD2018-19:00-15:00WP 9.B lokale 4.48Torben Munk , Jacob Eiersted, Gynækologi i almen praksis, mamma
21-04-2020SYD2020-19:00-11:00WP9B lokale 4.48Inger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
21-04-2020SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48Michael Hejmadi , Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
22-04-2020SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48Lars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
22-04-2020SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48Rune Rask , Øjensygdomme
28-04-2020SYD2020-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48Mikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
28-04-2020SYD2020-112:15-15:00WP 9.B lokale 4.48Gert Frank Thomsen, Karen Marie Jørgensen, Samfunds- og arbejdsmedicin
30-04-2020SYD59:00-15:00WP9B lokale 4.48Jesper Lykkegaard, Ane Jørgensen, Jørgen Nexø, Kronikerindsatsen i praksis
Maj 2020
04-05-2020SYD2018-29:00-11:45WP 9B lokale 4.48Palle Mark Christensen , Rationel medicinering
04-05-2020SYD2018-212:15-15:00WP 9B lokale 4.48Erik Holk , Margrethe Andersen, Urologi
05-05-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Ane Jørgensen, Anne-Mette Walsted, Line Carøe, Børn i praksis, herunder neurologi
06-05-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Karen Stevns, Psykiatri i almen praksis
12-05-2020SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48Rune Lindberg, Hudsygdomme
12-05-2020SYD2020-112:15-15:00WP9B lokale 4.48Morten Thomsen, Allergiske lidelser
13-05-2020SYD2020-19:00-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
14-05-2020SYD2020-19:00-15:00WP 9B lokale 4.48Hans Christian Horn, Mikkel Voss Kristensen , Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
25-05-2020SYD2020-19:00-15:00WP9B lokale 4.48Charlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
28-05-2020SYD69:00-11:45WP 9B lokale 4.48Mai-Britt Guldin, Samspilsproblemer og terapiformer
28-05-2020SYD612:15-15:00WP 9B lokale 4.48Mai-Britt Guldin, Tab/traumer/krise/sorg
Juni 2020
09-06-2020SYD59:00-11:45WP. 9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, Overenskomst
09-06-2020SYD512:15-15:00WP. 9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, UTH, klager, evaluering
15-06-2020SYD2019-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Jens Søndergaard, Screening
15-06-2020SYD2019-312:15-15:00WP9B Lokale 4.48Erik Hein, Rejseprofylakse
16-06-2020SYD69:00-15:00WP. 9B lokale 4.48Heidi Bøgelund Frederiksen , Lene Vesth , Praksisledelse
17-06-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Helge Busk , Henning Nielsen , Køb af praksis
18-06-2020SYD69:00-15:00WP9B lokale 4.48Jesper Lykkegaard, Ane Jørgensen, Jørgen Nexø, Kronikerindsatsen i praksis
August 2020
17-08-2020SYD69:00-11:45WP 9B lokale 4.48Helle Nygaard Gerbild, Sexologi
17-08-2020SYD612:15-15:00WP 9B lokale 4,48Morten Sodemann , Etniske grupper
18-08-2020SYD69:00-15:00WP. 9B lokale 4.48Heidi Bøgelund Frederiksen , Jens Rosbach, Lægelig udvikling
19-08-2020SYD2020-19:00-15:00WP9B lokale 4.48Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
20-08-2020SYD2019-19:00-11:45WP 9.B lokale 4.48Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen, Misbrug
20-08-2020SYD2019-112:15-15:00WP 9.B lokale 4.48Jon Eik Zwisler , Etik
31-08-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Hans Peter Henriksen, Mikael Frederiksen, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
September 2020
07-09-2020SYD2020-29:00-11:45WP9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
07-09-2020SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Niels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
08-09-2020SYD2020-29:00-11:45WP9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
08-09-2020SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Lægevagt
10-09-2020SYD2020-29:00-11:00WP9B lokale 4.48Inger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
10-09-2020SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Michael Hejmadi , Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
16-09-2020SYD79:00-11:45WP 9B lokale 4.48Helle Nygaard Gerbild, Sexologi
16-09-2020SYD712:15-15:00WP 9B lokale 4.48Morten Sodemann , Etniske grupper
17-09-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Ane Jørgensen, Anne-Mette Walsted, Line Carøe, Børn i praksis, herunder neurologi
22-09-2020SYD2020-29:00-11:45WP9B lokale 4.48Lars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
22-09-2020SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Rune Rask , Øjensygdomme
23-09-2020SYD79:00-15:00WP 9.B lokale 4.48Klaus Hansen, Kommunikation og funktionelle tilstande
24-09-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Klaus Hansen, Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
28-09-2020SYD2020-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Introduktion - lægerollen
28-09-2020SYD2020-312:15-15:00WP9B lokale 4.48Niels Kristian Kjær, Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
29-09-2020SYD2020-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind, Svangreomsorg
29-09-2020SYD2020-312:15-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Lægevagt
30-09-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Karen Stevns, Psykiatri i almen praksis
Oktober 2020
01-10-2020SYD2018-29:00-15:00WP 9. B lokale 4.48Torben Munk , Jacob Eiersted, Gynækologi i almen praksis, mamma
05-10-2020SYD2020-29:00-11:45WP9B lokale 4.48Mikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
05-10-2020SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Gert Frank Thomsen, Karen Marie Jørgensen, Samfunds- og arbejdsmedicin
06-10-2020SYD2019-19:00-11:45WP 9B lokale 4.48Palle Mark Christensen , Rationel medicinering
06-10-2020SYD2019-112:15-15:00WP 9 B lokale 4.48Erik Holk , Margrethe Andersen, Urologi
20-10-2020SYD2020-39:00-11:00WP 9B lokale 4.48Inger Ahnfeldt-Mollerup , ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
20-10-2020SYD2020-312:15-15:00WP 9.B lokale 4.48Michael Hejmadi , Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
21-10-2020SYD2020-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Lars Gosvig, Øre-, næse- og halssygdomme
21-10-2020SYD2020-312:15-15:00WP9B lokale 4.48Rune Rask , Øjensygdomme
22-10-2020SYD69:00-15:00WP 9.B lokale 4.48Ane Jørgensen, Lisbeth Fredholm, Den gamle patient, inkl. medicinering
26-10-2020SYD2019-29:00-11:45WP 9.B lokale 4.48Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen, Misbrug
26-10-2020SYD2019-212:15-15:00WP 9.B lokale 4.48Jon Eik Zwisler , Etik
27-10-2020SYD69:00-11:45WP 9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup, Børn og unge psykiatri, det truede barn
27-10-2020SYD612:15-15:00WP9.B lokale 4.48Unni Elmer Jeppesen , Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
28-10-2020SYD2020-29:00-15:00WP9B lokale 4.48Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
29-10-2020SYD2020-29:00-11:45WP9B lokale 4.48Rune Lindberg, Hudsygdomme
29-10-2020SYD2020-212:15-15:00WP9B lokale 4.48Morten Thomsen, Allergiske lidelser
November 2020
02-11-2020SYD2020-29:00-15:00WP9B lokale 4.48Charlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
03-11-2020SYD2020-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Mikael Astrup , Attester/socialmedicinsk samarbejde
03-11-2020SYD2020-312:15-15:00WP9B lokale 4.48Gert Frank Thomsen, Karen Marie Jørgensen, Samfunds- og arbejdsmedicin
04-11-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Klaus Hansen, Kommunikation, opfølgning
09-11-2020SYD2020-19:00-11:45WP9B lokale 4.48Jens Søndergaard, Screening
09-11-2020SYD2020-112:15-15:00WP 9B lokale 4.48Erik Hein, Rejseprofylakse
11-11-2020SYD69:00-15:00WP 9B lokale 4.48Torben Strodl Andersen, Niels Christian Hvidt, Palliativ medicin og eksistentiel kommunikation
12-11-2020SYD79:00-11:45WP 9B lokale 4.48Mai-Britt Guldin, Samspilsproblemer og terapiformer
12-11-2020SYD712:15-15:00WP 9B lokale 4.48Mai-Britt Guldin, Tab/traumer/krise/sorg
17-11-2020SYD69:00-11:45WP 9B lokale 4,48Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, Overenskomst
17-11-2020SYD612:15-15:00WP. 9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller, UTH, klager, evaluering
18-11-2020SYD2020-29:00-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
19-11-2020SYD2020-29:00-15:00WP9B lokale 4.48Hans Christian Horn, Mikkel Voss Kristensen , Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
30-11-2020SYD2020-39:00-15:00WP9B lokale 4.48Charlotte Harmsen, Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
December 2020
01-12-2020SYD2019-39:00-11:45WP 9.B lokale 4.48Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen, Misbrug
01-12-2020SYD2019-312:15-15:00WP 9.B lokale 4.48Jon Eik Zwisler , Etik
02-12-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Hans Peter Henriksen, Mikael Frederiksen, Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
03-12-2020SYD79:00-15:00WP 9B lokale 4.48Ane Jørgensen, Lisbeth Fredholm, Den gamle patient, inkl. medicinering
08-12-2020SYD79:00-11:45WP 9B lokale 4.48Anne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup, Børn og unge psykiatri, det truede barn
08-12-2020SYD712:15-15:00WP 9B lokale 4.48Unni Elmer Jeppesen , Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
09-12-2020SYD2020-39:00-15:00WP9B lokale 4.48Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen, Supervision af konsultation
15-12-2020SYD2020-39:00-11:45WP9B lokale 4.48Rune Lindberg, Hudsygdomme
15-12-2020SYD2020-312:15-15:00WP 9B lokale 4.48Morten Thomsen, Allergiske lidelser
16-12-2020SYD2020-39:00-15:00WP9B lokale 4.48Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal, Bevægeapparatet, idrætsmedicin
17-12-2020SYD2020-39:00-15:00WP9B lokale 4.48Hans Christian Horn, Mikkel Voss Kristensen , Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign