KURSIST LOGIN:Glemt password?
DatoTidLokaleHoldUndervisere
Allergiske lidelser
tirsdag d. 12 maj 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Morten Thomsen
torsdag d. 29 oktober 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Morten Thomsen
tirsdag d. 15 december 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD2020-3Morten Thomsen
Attester/socialmedicinsk samarbejde
tirsdag d. 28 april 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD2020-1Mikael Astrup
mandag d. 5 oktober 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-2Mikael Astrup
tirsdag d. 3 november 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-3Mikael Astrup
Bevægeapparatet, idrætsmedicin
onsdag d. 13 maj 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal
onsdag d. 18 november 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal
onsdag d. 16 december 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Lasse Juel Andersen , Peter Toftedal
Bevægeapparatet, rheumatologiske lidelser
torsdag d. 14 maj 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD2020-1Hans Christian Horn, Mikkel Voss Kristensen
torsdag d. 19 november 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Hans Christian Horn, Mikkel Voss Kristensen
torsdag d. 17 december 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Hans Christian Horn, Mikkel Voss Kristensen
Børn i praksis, herunder neurologi
tirsdag d. 5 maj 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Ane Jørgensen, Anne-Mette Walsted, Line Carøe
torsdag d. 17 september 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Ane Jørgensen, Anne-Mette Walsted, Line Carøe
Børn og unge psykiatri, det truede barn
tirsdag d. 27 oktober 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD6Anne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup
tirsdag d. 8 december 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD7Anne-Mette Rotwitt, Morten Ørnstrup
Den gamle patient, inkl. medicinering
torsdag d. 22 oktober 20209:00-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD6Ane Jørgensen, Lisbeth Fredholm
torsdag d. 3 december 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Ane Jørgensen, Lisbeth Fredholm
Etik
torsdag d. 20 august 202012:15-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD2019-1Jon Eik Zwisler
mandag d. 26 oktober 202012:15-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD2019-2Jon Eik Zwisler
tirsdag d. 1 december 202012:15-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD2019-3Jon Eik Zwisler
Etniske grupper
mandag d. 17 august 202012:15-15:00WP 9B lokale 4,48SYD6Morten Sodemann
onsdag d. 16 september 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Morten Sodemann
Gynækologi i almen praksis, mamma
mandag d. 20 april 20209:00-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD2018-1Torben Munk , Jacob Eiersted
torsdag d. 1 oktober 20209:00-15:00WP 9. B lokale 4.48SYD2018-2Torben Munk , Jacob Eiersted
Hudsygdomme
tirsdag d. 12 maj 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-1Rune Lindberg
torsdag d. 29 oktober 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-2Rune Lindberg
tirsdag d. 15 december 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-3Rune Lindberg
ICPC, IT i alm. praksis, kvalitetssikring
tirsdag d. 21 april 20209:00-11:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Inger Ahnfeldt-Mollerup
torsdag d. 10 september 20209:00-11:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Inger Ahnfeldt-Mollerup
tirsdag d. 20 oktober 20209:00-11:00WP 9B lokale 4.48SYD2020-3Inger Ahnfeldt-Mollerup
Introduktion - lægerollen
mandag d. 23 marts 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-1Anne-Mette Rotwitt
mandag d. 7 september 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-2Anne-Mette Rotwitt
mandag d. 28 september 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-3Anne-Mette Rotwitt
Kommunikation og funktionelle tilstande
tirsdag d. 3 marts 20209:00-15:00WP 9.B Lokale 4,48SYD6Marianne Rosendal, Inge Merete Terp, Klaus Hansen
onsdag d. 23 september 20209:00-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD7Klaus Hansen
Kommunikation og funktionelle tilstande - dag 2
onsdag d. 4 marts 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Marianne Rosendal, Inge Merete Terp, Klaus Hansen
torsdag d. 24 september 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Klaus Hansen
Kommunikation, opfølgning
tirsdag d. 14 april 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Marianne Rosendal, Inge Merete Terp, Klaus Hansen
onsdag d. 4 november 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Klaus Hansen
Kronikerindsatsen i praksis
torsdag d. 30 april 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD5Jesper Lykkegaard, Ane Jørgensen, Jørgen Nexø
torsdag d. 18 juni 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD6Jesper Lykkegaard, Ane Jørgensen, Jørgen Nexø
Køb af praksis
onsdag d. 17 juni 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Helge Busk , Henning Nielsen
Lægelig udvikling
tirsdag d. 18 august 20209:00-15:00WP. 9B lokale 4.48SYD6Heidi Bøgelund Frederiksen , Jens Rosbach
Lægerollen, lægelig identitet, lægen som medikament
mandag d. 23 marts 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Niels Kristian Kjær
mandag d. 7 september 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Niels Kristian Kjær
mandag d. 28 september 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Niels Kristian Kjær
Lægevagt
tirsdag d. 24 marts 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Lasse Juel Andersen
tirsdag d. 8 september 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Lasse Juel Andersen
tirsdag d. 29 september 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Lasse Juel Andersen
Misbrug
torsdag d. 20 august 20209:00-11:45WP 9.B lokale 4.48SYD2019-1Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen
mandag d. 26 oktober 20209:00-11:45WP 9.B lokale 4.48SYD2019-2Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen
tirsdag d. 1 december 20209:00-11:45WP 9.B lokale 4.48SYD2019-3Inge Birkemose , Anette Søgaard Nielsen
Neurologi, voksne, hvp, svimmelhed
tirsdag d. 27 oktober 202012:15-15:00WP9.B lokale 4.48SYD6Unni Elmer Jeppesen
tirsdag d. 8 december 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Unni Elmer Jeppesen
Overenskomst
tirsdag d. 9 juni 20209:00-11:45WP. 9B lokale 4.48SYD5Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller
tirsdag d. 17 november 20209:00-11:45WP 9B lokale 4,48SYD6Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller
Palliativ medicin og eksistentiel kommunikation
onsdag d. 15 april 20209:00-15:00WP 9. B lokale 4.48SYD5Torben Strodl Andersen, Niels Christian Hvidt
onsdag d. 11 november 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Torben Strodl Andersen, Niels Christian Hvidt
Praksisledelse
tirsdag d. 16 juni 20209:00-15:00WP. 9B lokale 4.48SYD6Heidi Bøgelund Frederiksen , Lene Vesth
Psykiatri i almen praksis
onsdag d. 6 maj 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Karen Stevns
onsdag d. 30 september 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Karen Stevns
Rationel medicinering
mandag d. 4 maj 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD2018-2Palle Mark Christensen
tirsdag d. 6 oktober 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD2019-1Palle Mark Christensen
Rejseprofylakse
tirsdag d. 17 marts 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD2019-2Erik Hein
mandag d. 15 juni 202012:15-15:00WP9B Lokale 4.48SYD2019-3Erik Hein
mandag d. 9 november 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD2020-1Erik Hein
Risikovurdering, profylakse og motiverende samtale
mandag d. 25 maj 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Charlotte Harmsen
mandag d. 2 november 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Charlotte Harmsen
mandag d. 30 november 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Charlotte Harmsen
Samarbejde med andre. Sundhedsfremmer i lokalområdet
tirsdag d. 21 april 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Michael Hejmadi
torsdag d. 10 september 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Michael Hejmadi
tirsdag d. 20 oktober 202012:15-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD2020-3Michael Hejmadi
Samfunds- og arbejdsmedicin
tirsdag d. 28 april 202012:15-15:00WP 9.B lokale 4.48SYD2020-1Gert Frank Thomsen, Karen Marie Jørgensen
mandag d. 5 oktober 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Gert Frank Thomsen, Karen Marie Jørgensen
tirsdag d. 3 november 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Gert Frank Thomsen, Karen Marie Jørgensen
Samspilsproblemer og terapiformer
torsdag d. 28 maj 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD6Mai-Britt Guldin
torsdag d. 12 november 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD7Mai-Britt Guldin
Screening
tirsdag d. 17 marts 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD2019-2Jens Søndergaard
mandag d. 15 juni 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2019-3Jens Søndergaard
mandag d. 9 november 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-1Jens Søndergaard
Sexologi
mandag d. 17 august 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD6Helle Nygaard Gerbild
onsdag d. 16 september 20209:00-11:45WP 9B lokale 4.48SYD7Helle Nygaard Gerbild
Supervision af konsultation
onsdag d. 19 august 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen
onsdag d. 28 oktober 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen
onsdag d. 9 december 20209:00-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Carl Brandt , Merethe Kirstine Andersen
Svangreomsorg
tirsdag d. 24 marts 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-1Anne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind
tirsdag d. 8 september 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-2Anne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind
tirsdag d. 29 september 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-3Anne-Mette Rotwitt, Winnie Hjermind
Tab/traumer/krise/sorg
torsdag d. 28 maj 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Mai-Britt Guldin
torsdag d. 12 november 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Mai-Britt Guldin
Tidlig diagnostik af svær sygdom, cancer i praksis
mandag d. 31 august 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD6Hans Peter Henriksen, Mikael Frederiksen
onsdag d. 2 december 20209:00-15:00WP 9B lokale 4.48SYD7Hans Peter Henriksen, Mikael Frederiksen
Urologi
mandag d. 4 maj 202012:15-15:00WP 9B lokale 4.48SYD2018-2Erik Holk , Margrethe Andersen
tirsdag d. 6 oktober 202012:15-15:00WP 9 B lokale 4.48SYD2019-1Erik Holk , Margrethe Andersen
UTH, klager, evaluering
tirsdag d. 9 juni 202012:15-15:00WP. 9B lokale 4.48SYD5Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller
tirsdag d. 17 november 202012:15-15:00WP. 9B lokale 4.48SYD6Anne-Mette Rotwitt, Birgitte Ries Møller
Øjensygdomme
onsdag d. 22 april 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-1Rune Rask
tirsdag d. 22 september 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-2Rune Rask
onsdag d. 21 oktober 202012:15-15:00WP9B lokale 4.48SYD2020-3Rune Rask
Øre-, næse- og halssygdomme
onsdag d. 22 april 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-1Lars Gosvig
tirsdag d. 22 september 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-2Lars Gosvig
onsdag d. 21 oktober 20209:00-11:45WP9B lokale 4.48SYD2020-3Lars Gosvig
Underviser login
Specialeuddannelsen i Almen medicin     ·     København     ·     Odense     ·     Århus     ·     Generel kontakt
Dudal Webdesign